Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 6 lipca 2022 23:46
Reklama

Napadli 21-latka gdy spał, pobili, zdemolowali mieszkanie i uciekli

Do 5 lat więzienia grozi trzem mężczyznom podejrzanym o pobicie i napaść na 21-latka z gminy Zwierzyniec. Napastnicy wdarli się dojego domu, gdy spał. Pobili mężczyznę, zdemolowali mieszkanie i uciekli. Wszyscy zostali już zatrzymani.
Napadli 21-latka gdy spał, pobili, zdemolowali mieszkanie i uciekli
Autor: Fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 listopada późnym wieczorem.

– Ze zgłoszenia wynikało, że do domu pokrzywdzonego wtargnęło kilku mężczyzn. 21-latek w tym czasie spał, ze snu wyrwały go krzyki, po chwili poczuł uderzenia. Sprawcy bili go pięściami i kopali po całym ciele. Po ataku i zdemolowaniu pokoju, w którym przebywał pokrzywdzony – napastnicy uciekli – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

21-latek zaalarmował bliskich, oni o pobiciu powiadomili służby. Pogotowie przewiozło młodego człowieka do szpitala, wyjaśnianiem zajścia zajęli się policjanci ze Zwierzyńca.

Czytaj także: Młodzi rozbójnicy w areszcie. Grozili, bili, kradli

Jeden z podejrzanych, 25-latek z Lublina, został zatrzymany w sobotę. Ustalono też, że jego kompanami w napadzie byli dwaj lublinianie w wieku 31 i 33 lat. Wszystkim przedstawiono w poniedziałek (15 listopada) zarzuty. 

– Odpowiedzą za to, że działając wspólnie i w porozumieniu pobili 21-latka, wdzierając się do jego mieszkania zakłócili mir domowy, zniszczyli wyposażenie domu oraz należący do pokrzywdzonego telefon komórkowy – informuje Krukowska-Bubiło. Dodaje, że powodem agresji były wcześniejsze kłótnie 21-latka z ich kuzynem.   

Za pobicie grozi kara do 3 lat więzienia.. Za niszczenie cudzego mienia ruchomego można trafić do zakładu karnego nawet na 5 lat. Natomiast, kto wdziera się do cudzego domu zakłócając tym mir domowy, podlega odpowiedzialności w wymiarze kary do roku pozbawienia wolności. 

Czytaj także: Pobili człowieka do nieprzytomności. Wpadli podczas legitymowania


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert ZagrobelnegoAutor komentarza: sarmataTreść komentarza: Ciężkie czasy nastają, Kończy sie tania żywność i dominowanie urzędników bez ziemi.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:56Źródło komentarza: Jej zdjęcie zobaczył wtedy świat. Jak dziś wygląda Olena Kuryło?Autor komentarza: SkowyrnyTreść komentarza: No przecież dała.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 19:54Źródło komentarza: Powiat hrubieszowski: Tysiące aut w kolejce do odprawy. Ukraińcy korzystają z ulgi
Reklama
Reklama