Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:05
Reklama

Zamość: Co z mandatem Andrzeja Wnuka?

Wygasić mandat Andrzeja Wnuka jako prezydenta Zamościa czy nie wygaszać? Komisarz wyborczy nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. Czeka na istotne dla niego opinie.
Zamość: Co z mandatem Andrzeja Wnuka?

Przypomnijmy, że wniosek o wygaszenie mandatu prezydenta Zamościa skierował do Krajowego Biura Wyborczego radny Sławomir Ćwik. Bo uznał, że Andrzej Wnuk łamie prawo, gdy jako prezydent zasiada w podległej premierowi Radzie do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa. Według Ćwika takie łączenie stanowisk w samorządzie i administracji rządowej jest łamaniem prawa. Prezydent Zamościa jest innego zdania i nie ma sobie nic do zarzucenia, zwłaszcza, że według niego w podobnej sytuacji jest kilkudziesięciu innych samorządowców w całej Polsce. Sprawę rozstrzygnąć ma komisarz wyborczy.

O sprawie pisaliśmy już na łamach Kroniki Tygodnia w artykule: Andrzej Wnuk powinien odejść?

Decyzja jeszcze nie zapadła. Dlaczego? Szczegóły w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zadowolony 18.11.2021 18:20
W Zamościu nie było lepszego prezydenta. Nikt tyle nie zrobił inwestycji, co on. Najlepszy gospodarz. Zazdrościcie, bo skończyły się wasze rządy. Nie musicie go lubić, ale przed 2015 rokiem niewiele się działo w naszym mieście. Zamość z roku na rok jest coraz piękniejszy. A dyrektorzy w urzędzie są dokładnie ze wszystkich opcji politycznych. To znaczy, że facet nie robi w urzędzie polityki. Więc też nie ma się czego czepić. Chyba tylko nieudolni kandydaci i ich malutkie 2-3 osobowe podwóreczka mają pretensje.

Edward 18.11.2021 12:16
Panie prezydencie niech Pan się nie daje antypolskim łachudrom.

Siwy drwal 17.11.2021 11:44
PiS tego nie rozumie, że takie osoby to obciążenie przy najbliższych wyborach..?! Złamał prawo to pogonić Kumotra, a w następnie Kolesi i Koleżanki... Na 100% wypłynie w jakiejś Radzie Nadzorczej...? :))

Marek 16.11.2021 16:26
OJ będą wietrzyć nowi ludzie oj przewietrzą do zera KOLESIOSTWO

Trojak 17.11.2021 14:32
Wietrzenie miało odbyć się po objęciu urzędu przez Obecnego. I co? Wystarczy spojrzeć na Wydziały UM i drugi garnitur śmierdzący komuną..

db44 16.11.2021 14:03
Przekazanie danych pesel poczcie wykonał na jakiej podstawie prawnej? Telefonu z Warszawy?

Mieszkaniec 16.11.2021 14:01
Nic mu nie zrobia. Wnuk sobie zrobił naprawdę potężne plecy. Faktem jest że jest beznadziejnym prezydentem. Poobsadzal swoimi każda spółkę a ich jakość widać sytuacji Szpitala i PGK. Predzej uwierzę w to że Jarek urośnie niż go zdejma przed końcem kadencji

turbo dzidek 16.11.2021 15:02
MISTRZ KOMENTARZ :)

Siwy drwal 17.11.2021 11:46
"Każde plecy kończą się d*** ...."

Hetman 16.11.2021 13:45
Juz czas , juz czas isc spac w Sitancu ? Kupa balaganu w miescie, obsada kolesiuw , totalny chaos na drogach i nie tylko !!!

BASIA 16.11.2021 13:17
JESTEM ZA jeśli było niezgodne z prawem wydalić natychmiast