Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:44
Reklama

Piłka ręczna: Wygrana Padwy po karnych w Grudziądzu

Jak zacięta i trudna jest rywalizacja w Lidze Centralnej, pokazał nam dobitnie mecz w Grudziądzu. Po godzinie wyrównanej walki padł remis 30:30. W karnych skuteczniejsi byli żółto-czerwoni, wygrywając 4:2. Tym samym Padwa wzbogaciła się o 2 cenne punkty.
Piłka ręczna: Wygrana Padwy po karnych w Grudziądzu

Jako pierwszy w protokole sędziowskim zapisał się Hubert Obydź, trafiając ładnie z drugiej linii. Miejscowi odpowiedzieli jednak pięknym za nadobne i przez pierwszy kwadrans tak właśnie wyglądał ten mecz. Dość powiedzieć, że po raz pierwszy jedna z drużyn zyskała dwubramkową przewagę dopiero w 21 min., gdy gospodarze wyszli na prowadzenie 11:9. Od tego momentu ekipa Sylwestra Ziółkowskiego zyskała trzy-, czterobramkową przewagę. Miejscowym udawało się dogrywać piłki do kołowych, co kończyło się zazwyczaj rzutami karnymi lub bramkami. Oko w oko z bramkarzami Padwy gospodarze stawali w takich okolicznościach aż dziewięciokrotnie (!), na szczęście cztery razy bez powodzenia. W końcówce pierwszej połowy Padwa zmniejszyła dystans do miejscowych, ale straciła Huberta Obydzia, który doznał urazu kostki i na parkiecie już się nie pojawił.

Po zmianie stron na własną prośbę (uraz na rozgrzewce) wszedł więc na plac gry Konrad Bajwoluk, a w 33 min. był już remis 15:15. Kolejne długie minuty to wyrównany mecz z minimalnym prowadzeniem Grudziądza. Żółto-czerwoni potrafili w niektórych sytuacjach zachwycić świetnym rozegraniem albo indywidualnymi akcjami. Po chwili jednak irytowali nieskutecznością, gdy w klarownych sytuacjach szukali na siłę technicznych rzutów.

W 43 min. po bramce Karola Małeckiego zamościanie znowu doprowadzili do remisu (22:22), a później kilkukrotnie mieli okazję, aby wyjść na prowadzenie. Udało się dopiero na 6 minut przed końcem, gdy bramkę rzucił Gabriel Olichwiruk. W 57 min. trafił Karol Małecki i Padwa odskoczyła na dwie bramki (30:28). Nie potrafiła jednak dowieźć wygranej do końca i do rozstrzygnięcia potrzebne były karne. Żółto-czerwone wykonywali je bezbłędnie (Paweł Puszkarski, Szymon Fugiel, Gabriel Olichwiruk, Patryk Dębiec), a klasę między słupkami pokazał Mateusz Gawryś, broniąc dwa rzuty miejscowych.

- Z powodów zdrowotnych mieliśmy trochę pod górkę, ale ambicja zrobiła swoje. Na pewno pokazaliśmy charakter. Nie mówię, że nasza gra była wybitna, bo zdajemy sobie sprawę, że można było ten mecz wygrać w regulaminowym czasie. Mimo tego dwa punkty cieszą i z pewnością wpłyną korzystnie na stronę mentalną drużyny – skomentował spotkanie trener MARCIN CZERWONKA.

MKS GRUDZIĄDZ – PADWA ZAMOŚĆ 30:30 (15:13), karne 2:4

PADWA: Gawryś, Kozłowski – Olichwiruk 5, Bajwoluk 4, Małecki 4, Obydź 3, Mchawrab 3, Puszkarski 3, Sz. Fugiel 2, Mehdizadeh 2 , Adamczuk 2, Dębiec 2, Skiba, Szymański, Kłoda, Sałach.

Kary: 14 minut – 8 minut.

Sędziowali: Dominik Kaszuba (Ostrów Wielkopolski), Łukasz Staszkiewicz (Gniezno).

Przebieg meczu: 5 min. 2:2, 10 min. 5:5, 15 min. 8:8, 20 min. 10:9, 25 min., 13:10, 30 min 15:13, 35 min. 18:17, 40 min. 22:19, 45 min. 23:23, 50 min. 25:24, 55 min. 27:28, 60 min. 30:30.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama