Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:45
Reklama

Tomaszów Lubelski: Mundurowi przejęli nielegalne papierosy

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Kontrabanda znajdowała się w lokalu handlowym na terenie Tomaszowa Lubelskiego, którego właścicielem okazał się 63-letni tomaszowianin. Straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego szacowane są na około 7 tysięcy złotych.
Tomaszów Lubelski: Mundurowi przejęli nielegalne papierosy
Autor: Fot. KPP Tomaszów Lubelski

Nielegalne wyroby tytoniowe ujawnili policjanci z Zespołu do walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą tomaszowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego Delegatura w Zamościu a także mundurowymi Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej.

Funkcjonariusze realizując ustalenia własne, dokonali przeszukania lokalu handlowego na terenie miasta, z uwagi na podejrzenie przechowywania tam papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, podczas wczorajszego przeszukania ujawnili blisko 400 paczek nielegalnych papierosów. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę około 7 tysięcy złotych. 63-letni tomaszowianin u którego znaleziono papierosy wkrótce usłyszy zarzuty.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Czytaj także: Służba celna podsumowała miesiąc. Było ciekawie


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama