Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:50
Reklama

Służba celna podsumowała miesiąc. Było ciekawie

Nie tylko papierosy, ale też np. narkotyki oraz dziwne medykamenty konfiskowali w lutym na granicach w województwie lubelskim funkcjonariusze celni.
  • Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Służba celna podsumowała miesiąc. Było ciekawie
Autor: Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

W lutym 2021 r. funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili przemyt blisko 85 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 1,2 mln zł. 

W ostatnim tygodniu lutego funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt dużej ilości nielegalnych papierosów. Kontroli poddano samochód dostawczy marki Renalut wjeżdżający do Polski przez przejście graniczne w Dorohusku. W specjalnie przerobionym dachu części ładunkowej funkcjonariusze ujawnili 37,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej ok 560 tys. zł. 

Z kolei funkcjonariusze Oddziału Celnego w Hrebennem podczas kontroli autokaru wjeżdżającego z Ukrainy ujawnili ponad 1,9 tys. paczek papierosów. Kontrabanda ukryta była w przerobionym zbiorniku paliwa, a w jej wykryciu pomogło urządzenie RTG. Do próby przemytu przyznał się 60-letni kierowca pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli na majątku podejrzanego 35 tys. zł na poczet grożącej kary oraz zatrzymali autokar, jako dowód w prowadzonym postępowaniu. Jednocześnie skierowali do Straży Granicznej wniosek o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. 

1070 sztuk wkładów tytoniowych ujawnili natomiast funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie w wyniku kontroli jednego z pojazdów ciężarowych wjeżdżających do Polski. Jak się okazało, w pustej zgodnie z deklaracją naczepie tira, ukryte były nielegalne wyroby. Kierowca pojazdu został ukarany mandatem w kwocie 4,6 tys. zł.

Narkotyki

W wyniku kontroli jednej z międzynarodowych przesyłek pocztowych w Oddziale Celnym Pocztowym w Lublinie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili dwie hermetycznie zamknięte puszki z podejrzaną substancją. Badanie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. Łącznie w puszkach znajdowało się 9,5 g narkotyku.  

Z kolei podczas czynności kontrolnych przeprowadzonych w oddziale jednej z firm kurierskich w Lublinie funkcjonariusze lubelskiej KAS ujawnili blisko 208 g substancji psychotropowej. Paczkę z niedozwoloną zawartością wytypował do kontroli pies służbowy przeszkolony do wykrywania środków odurzających. Przesyłka nadana była w Holandii. Badanie zabezpieczonej substancji, przeprowadzone przez Centralne Laboratorium Celno-Skarbowe, wykazało, że jest to substancja psychotropowa mająca zastosowanie m.in. w produkcji tabletek extasy.

Adresaci obu przesyłek usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za popełnione przestępstwa grozi im kara grzywny i  kara pozbawienia wolności do lat 5.

CITES i gotówka

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie, podczas kontroli zaledwie dwóch przesyłek, ujawnili 2,4 tys. tabletek zawierających wyciąg z pławikonika, będącego gatunkiem chronionym na podstawie Konwencji Waszyngtońskiej (CITES). Odbiorcą obu przesyłek była ta sama osoba. Funkcjonariusze ustalili, że od listopada 2020 r. do tego adresata wysłanych było już 4 przesyłki pocztowe z taką samą zawartością. Łącznie 4,8 tys. tabletek.  

W trakcie kontroli jednego z samochodów osobowych przekraczających granicę w Hrebennem funkcjonariusze ujawnili niezgłoszoną gotówkę. 37-letni kierowca pojazdu w bagażu przewoził: ponad 14,6 tys. PLN, 10 tys. EUR oraz blisko 4 tys. UAH. Za niedopełnienie obowiązku zgłoszenia na granicy państwa środków płatniczych mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1 tys. złotych.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama