Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:48
Reklama

Policyjny przewodnik spotkał się z przedszkolakami

Policyjni przewodnicy aktywnie uczestniczą w spotkaniach z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych. Przedstawiają dzieciakom specyfikę swojej pracy, demonstrują umiejętności swoich podopiecznych oraz opowiadają o zasadach bezpiecznych zachowań. Tym razem z przedszkolakami o bezpieczeństwie rozmawiał sierżant sztabowy Artur Lipski ze swoim czworonożnym partnerem Molikiem.
Policyjny przewodnik spotkał się z przedszkolakami
Autor: Fot. KMP Zamość

W działalności edukacyjno - profilaktycznej, realizowanej przez zamojską komendę na rzecz placówek oświatowych, współuczestniczy wielu funkcjonariuszy z różnych komórek organizacyjnych. Są to między innymi dzielnicowi, policjanci z ruchu drogowego, profilaktyk i policyjni przewodnicy psów służbowych. Szczególnie ci ostatni swoimi praktycznymi pokazami wzbogacają spotkania z dziećmi i młodzieżą.

Czytaj także: Policjanci na pogadance w szkole w Zawadzie

W jednym z ostatnich spotkań realizowanych przez zamojską komendę w Przedszkolu Miejskim numer 10 w Zamościu wziął udział policyjny przewodnik sierżant sztabowy Artur Lipski. Policjantowi towarzyszył jego podopieczny Molik. policjant opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie, ze szczególnym podkreśleniem właściwego zachowania się na drodze. Pokazał dzieciom, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia ze strony agresywnego zwierzęcia, przypomniał także pozycję „żółwia”, którą należy przyjąć w sytuacji niebezpieczeństwa ze strony agresywnego psa. W spotkanie z dzieciakami aktywnie zaangażował się także Molik i pod czujnym okiem przewodnika pokazał swoje umiejętności.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, które z wielkim zainteresowaniem wysłuchały rad policjanta i obejrzały popisy policyjnego psa.

Czytaj także: Letni teatrzyk i policjant na scenieOceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama