Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 20 stycznia 2026 13:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Pow. hrubieszowski: Porządkują prawosławne cmentarze

Na początku września rozpoczęto wielkie porządki na cmentarzach prawosławnych w Nieledwi, Bogucicach i Dobromierzycach. To w ramach projektu pt. „Nieobecni sąsiedzi. Zaangażowanie w czynną ochronę niszczejących nekropolii prawosławnych w okolicach Hrubieszowa”.
Pow. hrubieszowski: Porządkują prawosławne cmentarze
Prace porządkowe rozpoczęto od cmentarzy prawosławnych w Nieledwi, Bogucicach i Dobromierzycach.

Projekt "Nieobecni sąsiedzi" jest finansowany przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Porządkowaniem prawosławnych cmentarzy w powiecie hrubieszowskim i konserwacją nagrobków zajmuje się Towarzystwo dla Natury i Człowieka w Lublinie. Na wykonanie prac objętych projektem towarzystwo to otrzymało dotację w wysokości ponad 30 tys. zł. 

 – Rozpoczęliśmy od cmentarzy prawosławnych w Nieledwi, Bogucicach i Dobromierzycach. Ten w Nieledwi należy do gminy Trzeszczany. Tamtejszy samorząd dba o tę nekropolię – podkreślają aktywiści z Towarzystwa dla Natury i Człowieka. 

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Radykalny 24.09.2021 00:13
U nas też trzeba zaorać ukraińskie cmentarze i żydowskie miejsca kaźni, Niech żydom niemcy upamiętniają to co zrobili, a nie Polska ma być miejscem i krajem kojarzącym się z zagładą, Chociaż podobna ilość Polaków pewnie w tych obozach i w innych akcjach zginęła, jak nie większa. Tylko żydzi to nagłaśniają międzynarodowo, sprytniej niż Polacy.

ZDEGUSTOWANY 15.09.2021 22:21
TYŁEM SIĘ ODWRÓCILI ZE WSTYDU PEWNIE. BO GROBY POLAKÓW WOŁYNIAKÓW TO NA UKRAINIE POLA UPRAWNE.

ZDEGUSTOWANY IDIOTYZNEM HISTORYCZNYM 15.09.2021 22:10
ZNACIE CHYBA HISTORIĘ ZE PIERWSZE MORDY NACJONALISTÓW UKRAIŃSKICH NASTĄPIŁY WRAZ Z WKROCZENIEM ARMII CZERWONEJ NA TERENY POLSKI. TO NIE ZMIENIAJCIE SAWĄ HISTORII ZE WIN I UPA PRZECIW CZERWONYM. BO UPA NAJPIERW Z CZERWONYMI MORDOWAŁA POLAKÓW A POTEM Z SS. TAKI TO BRATNI NARÓD ZE WSCHODU, KTÓRY POPIERAJĄ NASI POLITYCY. TO NIE LUDZIE TO ZWIERZĘTA. TO TRZEBA EKSTERMINOWAĆ JAK MA TAKIE PODEJŚCIE DO INNYCH NARODÓW .TEGO TRZEBA SIĘ POZBYĆ JAK SS HA. NP. SZEFA PROGRAMU NASA PO*** LUDZKOŚĆ.

ZDEGUSTOWANY 15.09.2021 22:13
CZŁOWIEKU TY OGARNIASZ GROBY PRAWOSŁAWNE CZY UNITÓW . GROBY MOICH PRZODKÓW NA WOŁYNIU TO POLA UPRAWNE NIKT O TO NIE DBA I KOŚCIÓŁ SIE NIE UPOMINA. TO O CZYM PISZEMY ZE KASĘ CI NA ZNICZ DAM HA

WOŁYNIAK 15.09.2021 21:56
MOŻE GROBY WOŁNIAKÓW OGARNIJCIE OGÓLNIE PISZĄC BO CHODZI O WSZYSTKIE UTRACONE WOJ POLSKIE GDZIE ZGINELI POLACY A NIE UPA. UPA OD 1939 ROKU CZYSTKI ETNICZNE ROBIŁA NA WSCHODZIE POLSKI KTÓRĄ TRAKTOWALI JAKO ZACHODNIA UKRAINĘ PO WTARGNIĘCIU ARMII CZERWONEJ 17 WRZEŚNIA.

o prawde 15.09.2021 21:33
Prawosławne są uporządkowane. Są słupki graniczne cmentarza. Tej co działała w KPZU grób zawsze jest zadbany. Na 17 to zadbają o groby z czerwoną gwiazdą na wojskowym i ich przy***sów z LWP ha Jeszcze trochę to z prawosławia na Ukraińską wiare sie przeniesiecie. Na tych co z komunistami nas mordowali i z SS a teraz chcą udawać współtowarzyszy broni z AK Niech uporządkują cmentarze Wołyniaków

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Fotowoltaika też. Mówili w telewizji, nie oglądasz?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 12:58Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: małyTreść komentarza: Kto pozwala dzieciom na nieograniczony dostęp do internetu. Gdzie rodzice??Data dodania komentarza: 20.01.2026, 12:58Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: prącisławTreść komentarza: pornografię w internecie i kolorowych zboczeńców na ulicy podczas tęczowych parad, jedno jest be a drugie cacyData dodania komentarza: 20.01.2026, 11:21Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: cenzura prewencyjnaTreść komentarza: nie umiesz upilnować własnego dziecka? ?? czytaj ze zrozumieniem ile w ustawie było o dzieciach ?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 11:18Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądemAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Co Ty piszesz jeżeli nie masz w tym zakresie pojecia .Data dodania komentarza: 20.01.2026, 10:52Źródło komentarza: Byliśmy blisko blackoutu, cyberprzestępcy chcieli wyłączyć w Polsce prąd. Cyfrowe czołgi już tu sąAutor komentarza: macieTreść komentarza: "WETOMAT" zawetował ustawę o bezpieczeństwie dzieci w internecie, bo chce się przypodobać kibolom ,tym z PISowskiej Góry" w Częstochowie ?Data dodania komentarza: 20.01.2026, 10:29Źródło komentarza: Dzieci oglądają w sieci pornografię. Polska odpowie za to przed sądem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama