Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 15:11
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Koronawirus: Lubelskie z największą liczbą zakażeń

Wśród 269 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, o których dzisiaj informuje ministerstwo zdrowia, najwięcej odnotowano w województwie lubelskim. Jeśli zaś chodzi o liczbę szczepień przeciwko COVID-19 nasz region jest niemal na szarym końcu.
Koronawirus: Lubelskie z największą liczbą zakażeń

Autor: Fot. pixabay.com

Z poniedziałkowego raportu resortu zdrowia wynika, że nowe zakażenia SARS-CoV-2 wykryto u mieszkańców województw: lubelskiego (37), mazowieckiego (35), łódzkiego (21), małopolskiego (21), zachodniopomorskiego (21), kujawsko-pomorskiego (19), dolnośląskiego (18), podkarpackiego (18), śląskiego (17), wielkopolskiego (17), pomorskiego (15), podlaskiego (8), warmińsko-mazurskiego (8), opolskiego (6), lubuskiego (3), świętokrzyskiego (2). Z kolei 3 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Jak te nowe przypadki koronawirusa na Lubelszczyźnie rozkładają się między powiaty? 

 

Dzienna liczba zakażeń

POWIAT

0 powiat łukowski
1 powiat tomaszowski
1 powiat Chełm
0 powiat włodawski
6 powiat Lublin
0 powiat hrubieszowski
0 powiat kraśnicki
1 powiat łęczyński
0 powiat opolski
0 powiat rycki
2 powiat Zamość
0 powiat biłgorajski
1 powiat chełmski
1 powiat parczewski
4 powiat świdnicki
11 powiat lubelski
0 powiat lubartowski
1 powiat puławski
1 powiat radzyński
0 powiat Biała Podlaska
2 powiat bialski
2 powiat krasnostawski
1 powiat zamojski
2 powiat janowski

W szpitalach w całej Polsce są dziś zajęte 704 łóżka covidowe oraz 80 respiratorów. Wolnych miejsc z dnia na dzień ubywa też w szpitalach w naszym regionie. Dzisiaj rano w Biłgoraju leczonych było 12 osób (7 wolnych miejsc), a w Tomaszowie Lubelskim 6 (9 wolnych łóżek).

Na szczęście ostatniej doby w Polsce nie odnotowano śmierci żadnej osoby z infekcją COVID-19. Wykonano ponad 22,4 tys. testów na koronawirusa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama