Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:45
Reklama

Figurka poświęcona

W Deszkowicach Drugich – Lipinach przy figurze Matki Boskiej spotkali się mieszkańcy wsi, gminy Sułów i ludzie z różnych stron Polski. Okazją było uroczyste poświęcenie odnowionej w ubiegłym roku figury, którą przeszło 100 lat temu kazał wybudować ordynat Maurycy Zamoyski.
Figurka poświęcona
Figura Matki Bożej Deszkowice II Lipiny

Ta uroczystość planowana była na poprzedni rok, ale ze względu na pandemię ją odłożono. W tym roku 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny udało się spotkać w licznym gronie. Organizatorami uroczystości byli mieszkańcy Deszkowic Drugich, jednocześnie członkowie Społecznego Komitetu Odnowy Figury Matki Bożej w Deszkowicach Drugich-Lipinach oraz Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Deszkowice "Więź Pokoleń", m.in.: Stanisław MisiarzJan PoździkZofia GłowalaTeresa Bis i Maria Poździk, Joanna Pańczyk. Zadbali oni o najdrobniejszy szczegół, żeby dobrze przyjąć gości. Tuż przy leśnej polanie, na której znajduje się figura, rozstawione zostały namioty, ławki, zostawiono wodę, przygotowano pączki na poczęstunek.

Przeczytaj cały artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 03.09.2021 19:29
Czego się nie robi dla turystów

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama