Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:27
Reklama

Zamość: Nowe, bezpłatne studia magisterskie w UPZ. To bezpieczeństwo narodowe

Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu otrzymała od Ministra Edukacji i Nauki pozwolenie na utworzenie studiów drugiego stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe. Studia magisterskie na tym kierunku będą odbywać się zarówno w formie stacjonarnej, jak również niestacjonarnej. Podobnie jak w przypadku innych kierunków w UPZ, studia stacjonarne są bezpłatne. To drugi, po pielęgniarstwie kierunek studiów w Uczelni Państwowej w Zamościu, który pozwoli studentom uzyskać tytuł magistra.
Zamość: Nowe, bezpłatne studia magisterskie w UPZ. To bezpieczeństwo narodowe
Autor: Fot. UPZ

Studia magisterskie w UPZ pozwolą kontynuować naukę blisko miejsca zamieszkania absolwentom studiów licencjackich tej uczelni oraz innych szkół wyższych. Dzięki temu absolwenci studiów pierwszego stopnia nie będą musieli wyjeżdżać do innych miast, aby zdobyć tytuł magistra.

- Uruchomienie studiów II stopnia na kierunku bezpieczeństwo narodowe jest momentem długo oczekiwanym przez społeczność akademicką. Ukończenie studiów magisterskich umożliwi absolwentom podjęcie pracy, przede wszystkim w instytucjach, strukturach i organizacjach z zakresu bezpieczeństwa narodowego, założenie własnej działalności lub dalsze kształcenie. Studenci otrzymają odpowiedni zasób wiedzy, kompetencji i umiejętności. Utworzenie studiów II stopnia jest również powiązane z potrzebami rynku pracy i oczekiwaniami społeczności lokalnej. Uczelnia Państwowa im. Szymona Szymonowica za najważniejsze uważa świadczenie usług dydaktycznych, nastawionych na potrzeby otoczenia, mając również na uwadze rozwój Zamościa i regionu – mówi dr Łukasz Potocki, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego Uczelni Państwowej w Zamościu.

Warto zaznaczyć, że Uczelnia posiada profesjonalną kadrę wykładowców oraz ciekawy i atrakcyjny program studiów, który pozwala absolwentom kierunku bezpieczeństwo narodowe praktycznie przygotować się do przyszłego zawodu. Zajęcia z surwiwalu, wizyty w placówkach i komendach służb mundurowych czy centrach zarządzania kryzysowego – to tylko część programu realizowanego przez studentów kierunku bezpieczeństwo narodowe. Do dyspozycji wykładowców i studentów jest nowoczesna pracownia bezpieczeństwa narodowego, wyposażona m.in. w symulator strzelnicy laserowej. Chętni, pierwsze doświadczenia w służbach mundurowych mogą uzyskać poprzez odbycie szkolenia w ramach projektu Legia Akademicka Ministerstwa Obrony Narodowej, realizowanego przez UPZ.

Oprócz kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe (licencjackie i magisterskie), Uczelnia Państwowa w Zamościu oferuje także studia na kierunku pielęgniarstwo (licencjackie i magisterskie), jak również studia inżynierskie: mechanika i budowa maszyn oraz logistyka, a także studia licencjackie: filologia angielska, finanse i rachunkowość, informatyka, pedagogika, turystyka i rekreacja.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jagoda 25.08.2021 10:28
Jest to jakiś krok do przodu dla uczelni. Dobrze, że na WUMED mamy więcej możliwości. Obecnie studiuję fizjoterapię i mam związane z tym kierunkiem poważne plany i nie wyobrażam sobie, że musiałabym po licencjacie zmieniać uczelnię i aklimatyzować się od początku. Za dużo stresu dla takiego introwertyka jak ja.

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Tylko jedna z parafianek zauważyła, że gość się kiwa a reszta parafianek patrzyła, czy księdzu stoi czy nieData dodania komentarza: 09.08.2022, 19:15Źródło komentarza: Skandal w parafii. Pijany ksiądz miał problem z udzieleniem komuniiAutor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknot
Reklama
Reklama