Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:19
Reklama

Były poseł po wyroku

Za łapówkę nabył prawo jazdy na samochody ciężarowe, a później nielegalnie się nim posługiwał. Sąd w Biłgoraju uznał, że były poseł PiS Piotr O. jest winnym popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności, ale w zawieszeniu. Kary nie uniknął też były inspektor z biłgorajskiego starostwa.
Były poseł po wyroku
Piotr O. został skazany na 1 rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata.

O tym, że mieszkający w gm. Biłgoraj Piotr O. mógł za łapówkę kupić prawo jazdy nie tylko kategorii C (samochody ciężarowe), ale i A (motocykle), a później nim się posługiwać tymi uprawnieniami, głośno zrobiło się cztery lata temu po anonimowej informacji „Poseł na lewych kwitach”, która dotarła do mediów. Towarzyszyło jej zdjęcie karty egzaminacyjnej ówczesnego posła, na której widnieją wpisy z 2011 r. W rozmowie z „Kroniką Tygodnia” Piotr O. zapewniał, że nie kupował prawa jazdy.

Śledztwo zostało wszczęte. Prowadziła je Prokuratura Okręgowa w Zamościu, a następnie postępowanie zostało przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Śledczy wystąpili do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu parlamentarzyście, ale Piotr O. nie czekał na rozstrzygnięcie w tej sprawie, tylko sam się go zrzekł. Dzięki temu można mu było postawić zarzuty. Było ich cztery. Pierwszy zarzut dotyczył przekupienia kwotą nie mniejszą niż 1 500 zł Krzysztofa L., urzędnika z biłgorajskiego starostwa, by ten załatwił mu prawo jazdy kategorii A i C. Kolejny związany był z działaniami obu mężczyzn zmierzającymi do wydania dokumentu. Ponadto poseł na podstawie fałszywych uprawnień miał przystąpić do kursu i egzaminu pozwalających mu prowadzić ciężarówki z naczepą (C+E). Śledczy zarzucili mu także, że posłużył się nielegalnym dokumentem podczas kontroli drogowej.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
tłusty kot prezesa 04.08.2021 21:19
PISOWIEC nie ładnie tak kombinować .Prezes kopa zasadził i wara od koryta .Nie warto było dla paru srebników i kwitu ryzykować .

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama