Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:33
Reklama

Były poseł po wyroku

Za łapówkę nabył prawo jazdy na samochody ciężarowe, a później nielegalnie się nim posługiwał. Sąd w Biłgoraju uznał, że były poseł PiS Piotr O. jest winnym popełnienia zarzucanych mu czynów i skazał go na 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności, ale w zawieszeniu. Kary nie uniknął też były inspektor z biłgorajskiego starostwa.
Były poseł po wyroku
Piotr O. został skazany na 1 rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata.

O tym, że mieszkający w gm. Biłgoraj Piotr O. mógł za łapówkę kupić prawo jazdy nie tylko kategorii C (samochody ciężarowe), ale i A (motocykle), a później nim się posługiwać tymi uprawnieniami, głośno zrobiło się cztery lata temu po anonimowej informacji „Poseł na lewych kwitach”, która dotarła do mediów. Towarzyszyło jej zdjęcie karty egzaminacyjnej ówczesnego posła, na której widnieją wpisy z 2011 r. W rozmowie z „Kroniką Tygodnia” Piotr O. zapewniał, że nie kupował prawa jazdy.

Śledztwo zostało wszczęte. Prowadziła je Prokuratura Okręgowa w Zamościu, a następnie postępowanie zostało przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Śledczy wystąpili do Sejmu z wnioskiem o uchylenie immunitetu parlamentarzyście, ale Piotr O. nie czekał na rozstrzygnięcie w tej sprawie, tylko sam się go zrzekł. Dzięki temu można mu było postawić zarzuty. Było ich cztery. Pierwszy zarzut dotyczył przekupienia kwotą nie mniejszą niż 1 500 zł Krzysztofa L., urzędnika z biłgorajskiego starostwa, by ten załatwił mu prawo jazdy kategorii A i C. Kolejny związany był z działaniami obu mężczyzn zmierzającymi do wydania dokumentu. Ponadto poseł na podstawie fałszywych uprawnień miał przystąpić do kursu i egzaminu pozwalających mu prowadzić ciężarówki z naczepą (C+E). Śledczy zarzucili mu także, że posłużył się nielegalnym dokumentem podczas kontroli drogowej.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
tłusty kot prezesa 04.08.2021 21:19
PISOWIEC nie ładnie tak kombinować .Prezes kopa zasadził i wara od koryta .Nie warto było dla paru srebników i kwitu ryzykować .

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama