Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:19
Reklama

Hrebenne. Chciał handlować papierosami. Mówił, że je znalazł

– Skąd u pana ponad 400 paczek papierosów bez akcyzy? – najpewniej spytali mundurowi. – Znalazłem je i chciałem sprzedać – zarzekał się Ukrainiec zatrzymany w Hrebennem.
Hrebenne. Chciał handlować papierosami. Mówił, że je znalazł
Autor: Fot. KPP Tomaszów Lubelski

To była wspólna akcja tomaszowskich policjantów, strażników granicznych i funkcjonariuszy celnych OSP wymierzona w handel nielegalnym towarem.

Policjanci swoimi kanałami ustalili, że jeśli sprawdzą hyundaia zaparkowanego w Hrebennem, to znajdą w nim papierosy z przemytu. I tak właśnie się stało. W aucie było ponad 400 paczek bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 32-letni obywatel Ukrainy.

Cudzoziemiec próbował przekonać polskich funkcjonariuszy, że w ojczyźnie kupił tylko dwa opakowania papierosów i z nimi przekroczył granicę w Hrebennem. Całą resztę towaru miał... znaleźć już po polskiej stronie. Przyznał, że zamierzał papierosy sprzedać.

Policjanci skonfiskowali kontrabandę. Wyliczono, że Ukrainiec naraził skarb państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na prawie 8 tys. zł. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama