Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:12
Reklama

Zażywasz - Przegrywasz. Uczniowie nakręcili profilaktyczny spot

Policjanci i uczniowie zamojskiego Ekonomika kręcili spot zatytułowany „Zażywasz – Przegrywasz”. Ta wyreżyserowana przez młodzież etiuda filmowa ukazuje tragiczne konsekwencje kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci wspierali młodzież merytorycznie, uczestniczyli także w scenach spotu. Filmik zostanie rozpropagowany wśród zamojskiej młodzieży. Jego celem jest uwrażliwienie młodych odbiorców na negatywne skutki ryzykownych zachowań.
Zażywasz - Przegrywasz. Uczniowie nakręcili profilaktyczny spot
Autor: Fot. KMP Zamość

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych numer 1 w Zamościu zaangażowali się w projekt ukierunkowany na przeciwdziałanie alkoholizmowi i narkomanii wśród młodzieży. W ramach projektu powstaje etiuda filmowa pod tytułem „Zażywasz – Przegrywasz”. Spot ukazuje negatywne konsekwencje kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

Scenariusz wymyślili uczniowie, a o pomoc w realizacji spotu poprosili policjantów z zamojskiej jednostki. Mundurowi bardzo chętnie pomogli młodzieży. Ponieważ każda działalność, zwłaszcza młodych ludzi, promująca bezpieczne zachowania a piętnująca te ryzykowne – zasługuje na wsparcie. Policjanci udzielili więc uczniom merytorycznych rad oraz wzięli udział w scenach etiudy ukazujących zatrzymanie nietrzeźwego kierującego oraz pierwsze czynności na miejscu wypadku drogowego.

Niedługo zobaczymy końcowy efekt projektu. Młodzież po montażu udostępni spot szerszemu gronu publiczności. Zobaczą go uczniowie innych zamojskich szkół, młodzież w domach kultury oraz innych podmiotach promujących życie bez narkotyków, alkoholu i innych używek.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Borowik Wwa 24.05.2021 10:09
Jadłeś nie jedź- świetna inicjatywa, mamy inteligentną młodzież.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama