Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 01:12
Reklama

Zamość: Jubileusz Namysłowiaków. Zbierają pamiątki

Rok 2021 upłynie Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod znakiem jubileuszu 140-lecia. W ramach przygotowań do wydarzeń towarzyszących instytucja zbiera bezcenne archiwalia i pamiątki, które zgromadzono od 1881 roku.
Zamość: Jubileusz Namysłowiaków. Zbierają pamiątki
Autor: Fot. Namysłowiacy Zamość

Podczas 140 lat istnienia najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna zgromadziła bezcenne archiwalia, pamiątki i przedmioty związane ze swoją działalnością. Do takich przedmiotów można zaliczyć rękopisy Stanisława Namysłowskiego, batutę podarowaną podczas pierwszego tournee po USA w 1923 roku oraz oczywiście odręczne nuty, z których część pamięta czasy założyciela - Karola Namysłowskiego.

Jednak wiele bezcennych pamiątek, zdjęć a przede wszystkim wspomnień może być w posiadaniu przyjaciół Orkiestry, byłych pracowników, regionalistów i historyków. W ramach jubileuszowej akcji: Zachowujemy wspomnienia. Tworzymy historię chcemy zachować je od zapomnienia przez digitalizację pamiątek i zapisanie wspomnień związanych z nieznanymi dotąd historiami. Część z nich znajdzie się w przygotowywanej jubileuszowej publikacji.

Każdy, kto w rodzinnych archiwach posiada zdjęcia / pamiątki bądź chce się podzielić wspomnieniami związanymi z historią Orkiestry może zgłosić się na specjalnie uruchomiony e-mail: [email protected]. Więcej informacji pod numerem telefonu: 508 940 084.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: EmerytTreść komentarza: Na budowie dzieci Zamojszczyzny kamienie latają po samochodach,syf brak oznakowan tymczasowych haos, czyżby w projekcie nie było możliwości oznakowania tymczasowego w postaci pomarańczowych linii poziomychData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:44Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Może pora na inny zespół? To jakiś obowiązek gość z pracownikami TVP? Zbierano na jakoś cel charytatywny czy to była impreza dla Mili, Zewłakai i roboli z tvp?Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:38Źródło komentarza: Hrubieszów: Imprezowy początek wakacji. Mecz z TVP Sport i koncert Zagrobelnego
Reklama
Reklama