Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:57
Reklama

Pożar w Stawie Noakowskim. Dach się spalił i zawalił

Nikomu na szczęście nic się nie stało. Ogień nie przedostał się do mieszkania, ale doszczętnie zniszczył dach na domu w Stawie Nowakowskim (gm. Nielisz). Do pożaru doszło wczoraj (wtorek, 23 marca) po południu.
Pożar w Stawie Noakowskim. Dach się spalił i zawalił
Autor: Fot. KM PSP Zamość

Gdy tylko strażacy dostali informację o zdarzeniu, ruszyli na miejsce. Pierwsi byli druhowie z OSP w Krzaku. Wówczas pożarem objęty był już cały dach dwukondygnacyjnego budynku murowanego pokryty eternitem. Część konstrukcji się zawaliła. 

CZYTAJ TAKŻE: TRAGICZNY POŻAR W GMINIE NIELISZ. NIE ŻYJE 59-LETNI MĘŻCZYZNA

Właściciel zapewnił, że w środku nikogo nie ma i nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Strażacy odłączyli więc prąd w budynku i wzięli się za gaszenie ognia z ustawionej na zewnątrz drabiny. Kiedy dotarły kolejne jednostki, wodę podawano też od wewnątrz po klatce schodowej. Kiedy nic już się nie tliło, mundurowi rozebrali konstrukcję dachu.

– Na miejscu pożaru przybył Adam Wal wójt gminy Nielisz, który zorganizował plandeki, którymi następnie strażacy zabezpieczyli budynek mieszkalny. Policja ustala przyczyny i okoliczności tego zdarzenia – relacjonuje mł. bryg. Andrzej Szozda, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu. Dodaje, że dach, jego konstrukcja i izolacja spaliły się doszczętnie, popękał strop, straty wstępnie oszacowano na ok. 70 tys. zł.

Cała akcja trwała niespełna 4 godziny. Uczestniczyło w niej 7 zastępów gaśniczych 4 z JRG Szczebrzeszyn i Zamość oraz zastępy z OSP: Złojec, Nielisz, Krzak.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama