Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 lipca 2026 21:16
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Sułów: Pogotowie do łabędzia (TYLKO W GAZECIE)

Młody łabędź miał pecha. Lecąc, uderzył w linię wysokiego napięcia. Prawdopodobnie poraził go prąd i upadł na ziemię, łamiąc sobie skrzydło. Szczęście, że znaleźli go pracownicy zakładu energetycznego, a ci z Urzędu Gminy w Sułowie zawieźli do leśnego pogotowia.
Sułów: Pogotowie do łabędzia (TYLKO W GAZECIE)

Do UG Sułów 11 marca zadzwonił pracownik zakładu energetycznego. Powiedział, że w Kulikowie znalazł młodego rannego łabędzia. Osoby zajmujące się w gminie tematem ochrony przyrody zaraz zaczęły działać.

– Skontaktowaliśmy się ze Stowarzyszeniem Leśne Pogotowie – Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich. Nie kazano nam opatrywać samodzielnie łabędzia, tylko go przywieźć. To około godziny drogi od nas. Ptakiem zajęli się profesjonaliści. Mieli mu zrobić prześwietlenie. Mamy nadzieję, że przeżyje i do nas wróci – mówi Agnieszka Mameła, młodszy referent ds. ochrony przyrody w UG Sułów.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: nauczyciel Treść komentarza: Jak na to patrzę to dochodzę do wniosku że ci ludzie traktują Polske jako żerowisko!nie tylko w Bilgoraju Data dodania komentarza: 22.07.2026, 18:08 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: Ciszy nocnej nie ma!! Treść komentarza: Jaka cisza nocna gdzie??te wyjące motory i samochody po 22 I to miedzy blokami Data dodania komentarza: 22.07.2026, 13:40 Źródło komentarza: Zamość: Turystyczna wizytówka czy „miasto-sypialnia”? Starówka w ogniu sporu o ciszę nocną Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: POdwyżki teraz nazywają nowymi cenami hiPOkryzja Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:02 Źródło komentarza: Hrubieszów: Nowe opłaty za śmieci i ścieki Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Takie kominy KORYTO+ też w Hrubieszowie Data dodania komentarza: 22.07.2026, 12:00 Źródło komentarza: Zawrotne podwyżki dla władzy w Biłgoraju, choć miasto ma ponad 51 mln zł zadłużenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: Dyktatura Tfusska zafundowała kominy płacowe i prywatyzacyjny upadek szpitali. Szykują dla emerytów i ręcistów uchwałę by mogli przechodzić na czerwonym co zmniejszy o 90% wydatki budżetu Data dodania komentarza: 22.07.2026, 11:57 Źródło komentarza: Szokujące kulisy pracy na SOR-ach Autor komentarza: Mm Treść komentarza: Patrz w lusterka, motocykle 150km/h+ są wszędzie. Data dodania komentarza: 21.07.2026, 22:32 Źródło komentarza: Zamość: Motocyklistka uderzyła w tył audi. 33-latka trafiła do szpitala
Reklama
Reklama
Reklama