W konkursie uczestniczyło 142 uczniów. W etapie regionalnym udział wzięli uczniowie: II LO, Gimnazjum nr 3, Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych, Gimnazjum nr 5 im. Sybiraków, Zespołu Szkół nr 4 i ZSP nr 1 i Gimnazjum nr 6 w Zamościu, Zespołu Szkół w Gorajcu – Publicznego Gimnazjum, Gimnazjum w Gorzkowie, Zespołu Szkół w Michalowie, Zespołu Szkół w Żdanowie i Zespołu Szkół w Suchowoli.
Najlepsi w tegorocznej edycji okazali się: Kamila Galant z Zespołu Szkół w Suchowoli (I miejsce), Paulina Kurek z Zespołu Szkół w Gorajcu – Gimnazjum Publiczne (II miejsce), Kinga Olszewska z Zespołu Szkół w Michalowie (III miejsce). Nagrodą dla laureatów była wycieczka po Roztoczu Wschodnim "Śladami brata Alberta".
– Rok 2017 został w Polsce ogłoszony rokiem św. Brata Alberta, który był też związany z naszym regionem. Dlatego znalazły się pytania z nim związane, ale nie zabrakło tych o Roztoczu i Zamościu. Łącznie mieliśmy przygotowane ok. 200 pytań – mówi Krzysztof Czochra, organizator konkursu i nauczyciel z ZSP nr 1.
Uczestników oceniało jury w składzie: Prezes Koła PTTK Oddział Zamość Andrzej Dziaduszek, przewodnik turystyczny po Roztoczu Jarosława Lasek i Jacek Bełz z Wydziału Turystyki i Promocji UM Zamość.
Sponsorami upominków i nagród był Wydział Turystyki i Promocji UM Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, Urząd Miejski w Krasnobrodzie, POLISA-ŻYCIE TU S.A. Vienna Insurance Group – przedstawicielstwo w Zamościu, Organizacja Międzyszkolna NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Zamościu.
Konkurs był organizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka. Patronat medialny sprawowała "Kronika Tygodnia".

![Tomaszów Lubelski: Rozpoczęły się Tomaszowskie Targi Pracy [ZDJĘCIA] Tomaszów Lubelski: Rozpoczęły się Tomaszowskie Targi Pracy [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/20/sm-4x3-tomaszow-lubelski-rozpoczely-sie-tomaszowskie-targi-pracy-zdjecia-1773997858-10.jpg)

![IV Gala Wolontariatu w Hrubieszowie. Zobacz kto zasłużył na statuetkę [ZDJĘCIA] IV Gala Wolontariatu w Hrubieszowie. Zobacz kto zasłużył na statuetkę [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/19/sm-4x3-iv-gala-wolontariatu-w-hrubieszowie-zobacz-kto-zasluzyl-na-statuetke-zdjecia-1773913301-5.jpg)
![Tomaszów Lubelski: Rozpoczęły się Tomaszowskie Targi Pracy [ZDJĘCIA] 20 marca 2026. Tomaszowskie Targi Pracy](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-rozpoczely-sie-tomaszowskie-targi-pracy-zdjecia-1773998139.jpg)










![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze