Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 01:26
Reklama

Zamość: Oberwał, bo się odezwał

29-latek miał odwagę zwrócić uwagę młodym mężczyznom, którzy niestosownie zachowywali się w miejscu publicznym. Został przez nich za to pobity. Na szczęście, policja namierzyła sprawców.
Zamość: Oberwał, bo się odezwał
Autor: Fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 grudnia. Ktoś wezwał policję, widząc, jak na jednym z zamojskich parkingów szarpie się kilku mężczyzn. Policjanci, którzy tam pojechali, ustalili, że 29-latek był wraz z żoną na zakupach. Gdy wracali do samochodu, zauważyli, że trzej młodzi mężczyźni piją alkohol i zaczepiają przechodniów. Zwrócił im uwagę, by się tak nie zachowywali. Później wsiadł do swojego samochodu i chciał odjechać.

– Wówczas drzwi auta od strony kierowcy zostały gwałtownie otworzone przez upomnianych wcześniej młodzieńców. Agresorzy zaczęli kopać 29-latka po głowie i klatce piersiowej. Nie przestali nawet wówczas, gdy pokrzywdzony wysiadł z samochodu. Cios otrzymała też żona 29-latka. Pokrzywdzony wymagał pomocy medycznej, został przewieziony do szpitala – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje, że sprawcy zostali szybko zatrzymani. To trzej mieszkańcy gminy Komarów Osada w wieku 23 i 24 lat. Wszyscy byli nietrzeźwi. We wtorek, 22 grudnia przedstawiono im zarzuty. Odpowiedzą za pobicie. 

– Jeden z podejrzanych 23-latek odpowie także za zniszczenie samochodu pokrzywdzonego oraz groźby karalne wypowiadane w strojne 29-latak. Prokurator zdecydował, że będzie dozorowany przez policję i nie wolno mu zbliżać się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 50 metrów – podsumowuje policjantka.

Za pobicie grozić kara pozbawienia wolności do lat 3. Jednak w tym przypadku młodzieńców czeka surowsza kara, bo ich czyn miał charakter chuligański. A dla chuliganów poza dłuższą odsiadką kodeks karny przewiduje także orzeczenie nawiązki na rzecz pokrzywdzonego, obowiązek naprawienia szkody lub też zadośćuczynienie za doznaną krzywdę.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Siekacz 24.12.2020 22:32
Na starówce powinna stać gilotyna i za takie chuligańskie czyny powinny być ucinane ginetalia. Był by to przykład dla innych niepożądnych obywateli.

Oko Mordoru 24.12.2020 10:21
Patałachy z Komarowa

Ja 24.12.2020 00:20
I dobrze. Należało się

Krystian 23.12.2020 19:17
Fajnie ze napisaliście, ale za szybko pisaliście, literówki w wyrazach

Ryba 23.12.2020 17:10
Do paki ich bez jedzenia

Tomek 23.12.2020 15:33
Tańsze byłoby pozbycie się tej menelni i tyle.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)Autor komentarza: Kałka ZapałkaTreść komentarza: Trzeba byo pisać historię jak ludzie żyli, a nie rodzinnie wpiedalaliście sie na historyków po śmierci tych co wiedzieli teraz wymyślacie.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:56Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: PytanieTreść komentarza: Bo mam fundamentalne pytanie do IPN Moja rodzina po części z wołynia a po częci okradani chłopi z Hrubieszowa prrzez AK co ich nie broniło, To mam pytanie Na kogo mam postawić , Na guwniarzy z WiN co kopice podpalali jako młodociani namawiani przez kogoś? Bo coś wam sie ebie już jak komuna w urzędach rodzinnie i wymyślacie historię. Znam każdego Ukraińca w urzedzie co unikną deportacji przez PPR czy inne komunistyczne sieci, A teraz ebani wymyslają historię.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:52Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Pomyślunku trochę historykomTreść komentarza: bliża się rocznicz Mordu na Wołyniu ustalona władzami a nie rzeczywista, Zobaczymy ile w TVP o tym powiedzą. Bo jak ebani o Katyniu zacznie Wa--szawka to miesiącami leci. Niech cieszą się że przeżyli im dzieci. Ze Katyń nie był Wołyniem nacjhonalistów z UPA co to UPA mordowało wszystkich a teraz idioci wzruszaqją gufnoswarte mieszane rodziny w kacjach Win -UPAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:38Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: Sram na wasą niepamięćTreść komentarza: Krzykaczy było wielu ale chyba każdy z nich jak ten w programie odcinał się jak żydzi jak w 1 latach wojny trzeba było walczyć o Polskę. Dziwne ze teraz o Wołyniakach sobie przypominają jak Wybory sie zbliżają. Lata srania i upokożania tych ludzi, UPA co w akcji Wisła lepiej miało niż Wozniacy. Wracają do łask, Piedolić fałszywe obietnice jak raz sie pojawił typ w szczerym polu po wyborach by uczcić pamięć wymordowanych. Po wyborach zapomniał. Teraz sobie przypominają.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 18:33Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. Kiliana
Reklama