Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 sierpnia 2026 15:49
Reklama
Reklama

Lubycza Królewska: W gminie ma lśnić!

Zarośnięte posesje, niezgrabione liście i wystające zza płotu chwasty nie cieszą oczu turystów. Burmistrza Marka Łuszczyńskiego też nie. Chciałby, żeby w gminie było czysto i pięknie, dlatego zaapelował do mieszkańców o porządek.
Lubycza Królewska: W gminie ma lśnić!
Burmistrz Łuszczyński przypomina też, że niekoszone posesje zarastają niebezpiecznym i trudnym do unicestwienia barszczem Sosnowskiego.

Opublikowany na stronie internetowej gminy list do mieszkańców, powstał pod wpływem wrażeń z objazdu gminy.

 – To moje wnioski po objeździe. Nie jesteśmy w stanie wszędzie utrzymać porządku ani zmusić właścicieli posesji do jego utrzymywania, ale możemy apelować o czystość. W ramach przypomnienia wystosowałem więc taką prośbę do mieszkańców całej gminy – mówi burmistrz Łuszczyński.

Przyznaje, że ogólnie Lubycza Królewska prezentuje się dobrze, ale gdzieniegdzie rosną chaszcze, zalegają śmieci. To psuje wizerunek gminy, którą przecież odwiedzają turyści. Poza tym sprzyja bytowaniu i rozmnażaniu się szkodników.

„Przypominam o obowiązku wykaszania traw i niszczenia chwastów na swoich nieruchomościach oraz utrzymaniu porządku na posesjach i wokół nich. Proszę też o uporządkowanie różnego rodzaju odpadów. Zróbmy wszystko, by nasza gmina lśniła czystością oraz by stała się przykładem dla innych” – napisał burmistrz w swoim apelu. 

 – W przyszłym roku zorganizuję konkurs, żeby jakoś zachęcić mieszkańców do sprzątania – zapowiada burmistrz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: adhd2 Treść komentarza: Powiedzmy to otwarcie: Ukraińcy radzą sobie ze zwalczaniem celów powietrznych sto razy lepiej niż NATO, a zwłaszcza Polska. Za dużo "z boską pomocą", za wiele "drzwi od stodoły", a za mało konkretnych i szybkich decyzji. We wrześniu też strzelali Holendrzy... Data dodania komentarza: 4.08.2026, 14:46 Źródło komentarza: O krok od zestrzelenia myśliwca sojusznika. Kulisy nocnego incydentu na Lubelszczyźnie Autor komentarza: MVMV Treść komentarza: Wydaje mi się, że to za mało. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 12:03 Źródło komentarza: 31-latek namierzony i ukarany. Pędził 257 km/h na S17, nagraniem „pochwalił się” w Internecie Autor komentarza: Sołtys Tyrawy Treść komentarza: Co to za dwa czopki w granatowych marynarkach ? Czyżby przyszli kombajniści na szkoleniu ?! Ja bałbym się dać im kosy lub sierpy , proponuję stanowisko do młócenia sierpem , wyglądają na takich inteligentnych inaczej więc chyba sobie POradzą !!! Data dodania komentarza: 4.08.2026, 11:59 Źródło komentarza: Dziesięciometrowy krater i akcja na polu rzepaku! Po wybuchu pocisku w gminie Turobin Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Dlaczego przez ok. 7 miesięcy nie przekazanie pieniędzy dla Marysi? Kiedy osoby odpowiedzialne złożą oświadczenie w tej sprawie? Kto odpowiada za opóźnienie w przekazu pieniędzy na ten szczytny cel? Data dodania komentarza: 4.08.2026, 11:56 Źródło komentarza: Sprawa szkolnej zbiórki trafiła do prokuratury. Co stało się z pieniędzmi? Autor komentarza: Z Treść komentarza: Brawo Policja!!! Data dodania komentarza: 4.08.2026, 11:53 Źródło komentarza: 31-latek namierzony i ukarany. Pędził 257 km/h na S17, nagraniem „pochwalił się” w Internecie Autor komentarza: ostrożnie Treść komentarza: no i styrta się już dopala", gorąco ,susza ,wystarczy iskra z traktora lub kombajna. Data dodania komentarza: 4.08.2026, 10:45 Źródło komentarza: Żniwa w ogniu. Cztery pożary na polach w powiecie zamojskim
Reklama
Reklama
Reklama