Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:09
Reklama

Zamość: Po wakacjach droższy żłobek

Od 1 września pobyt jednego dziecka w żłobku samorządowym będzie kosztował 200 zł, a kolejnego 160 zł miesięcznie. Taką decyzję podjęła na ostatniej sesji Rada Miasta.
Zamość: Po wakacjach droższy żłobek
Autor: Fot. pixabay.com

Podwyżkę o 30 zł uzasadniono tym, że opłaty uiszczane przez rodziców stanowią tylko znikomą część ponoszonych kosztów przez miasto.  Placówka dokonuje ciągłej modernizacji obiektu, podnosi standardy, zwiększa liczbę miejsc w żłobku, co wiąże się też ze zwiększonym zatrudnieniem. Koszty bieżące utrzymania placówki ciągle wzrastają. Od 1 września żłobek powiększy się o kolejne 15 miejsc i będzie mógł przyjąć 115 dzieci.

 O niepodnoszenie opłaty apelował Maciej Spozowski, przewodniczący zarządu os. Stare Miasto.  Jedenastu radnych było za podjęciem uchwały, 5 przeciw (Sławomir Ćwik, Marek Kudela, Janusz Kupczyk, Grzegorz Podgórski, Rafał Zwolak), 6 wstrzymało się od głosu (Jolanta FugielIreneusz GodziszAgnieszka KlimczukTadeusz Lizut, Andrzej SzpatuśkoZdzisław Wojtak).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Magda 11.07.2020 22:34
Droga Kroniko a może wspomniecie też o tym jak Rada Miasta i Prezydent zabierają dotacje na żłobki prywatne? Rodzice w kwietniu składają deklarację o pozostaniu dzieci w żłobku, a pod koniec maja dostają informację,że zostają na lodzie i od września żłobek zamknięty? Gdzieś wszystkie inne zakończyły już rekrutację?

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama