Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 13:12
Reklama

Zamość: Po wakacjach droższy żłobek

Od 1 września pobyt jednego dziecka w żłobku samorządowym będzie kosztował 200 zł, a kolejnego 160 zł miesięcznie. Taką decyzję podjęła na ostatniej sesji Rada Miasta.
Zamość: Po wakacjach droższy żłobek
Autor: Fot. pixabay.com

Podwyżkę o 30 zł uzasadniono tym, że opłaty uiszczane przez rodziców stanowią tylko znikomą część ponoszonych kosztów przez miasto.  Placówka dokonuje ciągłej modernizacji obiektu, podnosi standardy, zwiększa liczbę miejsc w żłobku, co wiąże się też ze zwiększonym zatrudnieniem. Koszty bieżące utrzymania placówki ciągle wzrastają. Od 1 września żłobek powiększy się o kolejne 15 miejsc i będzie mógł przyjąć 115 dzieci.

 O niepodnoszenie opłaty apelował Maciej Spozowski, przewodniczący zarządu os. Stare Miasto.  Jedenastu radnych było za podjęciem uchwały, 5 przeciw (Sławomir Ćwik, Marek Kudela, Janusz Kupczyk, Grzegorz Podgórski, Rafał Zwolak), 6 wstrzymało się od głosu (Jolanta FugielIreneusz GodziszAgnieszka KlimczukTadeusz Lizut, Andrzej SzpatuśkoZdzisław Wojtak).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Magda 11.07.2020 22:34
Droga Kroniko a może wspomniecie też o tym jak Rada Miasta i Prezydent zabierają dotacje na żłobki prywatne? Rodzice w kwietniu składają deklarację o pozostaniu dzieci w żłobku, a pod koniec maja dostają informację,że zostają na lodzie i od września żłobek zamknięty? Gdzieś wszystkie inne zakończyły już rekrutację?

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama