Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 7 lipca 2022 08:58
Reklama

Nie wszystkie przedszkola i żłobki otwarte

Teoretycznie przedszkola i żłobki mogły zostać otwarte w środę 6 maja. Niektóre samorządy zdecydowały się na ten termin, inne na nieco późniejszy, a jeszcze inne póki co zostawią placówki zamknięte.
Nie wszystkie przedszkola i żłobki otwarte
Autor: Fot. pixabay.com

O sytuacji w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim pisaliśmy wczoraj TUTAJ.

Na otwarcie przedszkola i żłobka we wskazanym przez rząd terminie zdecydowały się władze Józefowa. Zainteresowanie oddaniem dzieci pod opiekę było jednak niewielkie. W pierwszym dniu przyprowadzono trójkę maluchów do przedszkola, a pięcioro dzieci zostało na dzień w żłobku "Kajtek". Nie było natomiast w ogóle chętnych do udziału w zajęciach prowadzonych przez przedszkole przy Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim.

Rodzice, którzy jeszcze nie zdecydowali się na posłanie do tych placówek swoich pociech mogą to zrobić w dowolnym momencie. Pierwszeństwo mają rodziny, korzystające z zasiłków opiekuńczych, a wszyscy rodzice przed podjęciem decyzji powinni się skontaktować dyrektorami przedszkola lub żłobka.

Na otwarcie swoich placówek szykował się również Krasnobród. Zainteresowanie nie było małe. Deklaracje posłania dzieci złożyło 18 osób, jednak sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała te plany.

– W ostatnich dniach mieliśmy dwa potwierdzone przypadki zakażeń wśród personelu obydwu domów pomocy społecznej w Krasnobrodzie i Majdanie Wielkim. Rodziny są na kwarantannie, badaniom zostały poddane także kolejne osoby ze środowiska DPS, ale nie można wykluczyć, że miały one kontakt także z dziećmi, które mogłyby trafić do ponownie otwartych placówek. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i na takie ryzyko nie można sobie pozwolić - wyjaśnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

Gmina postanowiła więc póki co przedszkola nie otwierać, czekając na rozwój sytuacji.

Decyzji o otwarciu przedszkoli nie podjęto w Tyszowcach. Władze gminy uznały, że jest na to zbyt wcześnie. Placówki pozostaną zamknięte na pewno do 24 maja. Taki sam termin minister edukacji narodowej wyznaczył dla szkół. Nie wiadomo, czy kolejny raz go nie przedłuży.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: pasypasyTreść komentarza: "Pasy malowane w technologii cienkowarstwowej szybciej się zużywają, a co za tym idzie częściej trzeba je odnawiać." To po co stosować taką technologię? Nie można pomalować grubiej? Na Piłsudskiego już widziałem jakieś powycierane oznaczenia a dopiero co skończyli malować...Data dodania komentarza: 07.07.2022, 08:43Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? SprawdzamyAutor komentarza: WaldemarTreść komentarza: Wywłaszczenia to barbarzyństwo prywatna własność człowieka to jego życie które chcecie mu odebrać na to nie ma zgody teraz i w przyszłości .Każdy rząd który wyciąga ręce po czyjąś własność powinien zostać usunięty aby ludzie mogli żyć w spokoju a nie w ciągłym stresie że władza odbierze im wszystko co mają i wyrzuci na brukData dodania komentarza: 07.07.2022, 04:05Źródło komentarza: Gm. Zamość: Przeciwko kolei CPK protestowali w WarszawieAutor komentarza: ZiggiTreść komentarza: Polecam poczytać co na fejsie Omegi wypisuje aktor tego kabaretu Mateusz Wróbel. Zawodnik grający w trzech klubach tego sezonu. Unia Hrubieszów, BKS Bodaczów i Błękitni Obsza. Takie cuda tylko w Zamościu.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:58Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: Zdegustowany kibicTreść komentarza: Totalny cyrk Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Przeczytajcie fakty w tej sprawie a następnie wypowiedź Prezesa Pryciuka. Wygląda na to, że ktoś tu nie wie na czym polega zarządzanie sytuacją kryzysową. Taki cyrk możliwy tylko w LZPN i ZOZPN... Najpierw link do strony Andorii: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=5189954311111919&id=843402075767186&m_entstream_source=timeline&__tn__=%2As%2As-R Oraz do wypowiedzi Pryciuka: https://gazetabilgoraj.pl/amp/jest-decyzja-pzpn-co-na-to-prezes-zamojskiej-pilki-rozmowa/ Ktoś nie dorósł do roli Prezesa. Co terax zrobi okręgowy związek że swoim blamażem? Dlaczego ofiarą niekompetencji pracowników związku ma być klub Andoria Mircze? Dlaczego są w lidze zamojskiej okręgowej święte krowy i dlaczego PZPN nie ukarał nikogo? Czy to jest organizacja, która sama nie stosuje się do ustanowionych przez siebie przepisów? Przecież to skandal. Można to jeszcze naprawić. Nie będę pisać co ma zrobić okręgowy związek ale sprawa jest prosta. Jeszcze jest czas aby nie wybiło szambo jak zacznie się sprawdzać inne decyzje związku.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 23:47Źródło komentarza: Klasa okręgowa: Już by świętowaliAutor komentarza: obywatel gcTreść komentarza: POCHÓWEK ŚWIECKI TO KSIĄDZ NIE ZAROBIŁ. OTO PRZYCZYNA KONFLIKTU.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 22:43Źródło komentarza: Parafianie chcieli wywieźć księdza na taczce [VIDEO]Autor komentarza: Mieszkaniec oś kartkówkaTreść komentarza: Szczebrzeska stała rozkopana pół roku żadne prace się nieodbywaly dlaczego Jest todlamnie dziwneData dodania komentarza: 06.07.2022, 21:48Źródło komentarza: Zamość: Kiedy skończą się remonty? Sprawdzamy
Reklama
Reklama