Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:01
Reklama

Nie wszystkie przedszkola i żłobki otwarte

Teoretycznie przedszkola i żłobki mogły zostać otwarte w środę 6 maja. Niektóre samorządy zdecydowały się na ten termin, inne na nieco późniejszy, a jeszcze inne póki co zostawią placówki zamknięte.
Nie wszystkie przedszkola i żłobki otwarte
Autor: Fot. pixabay.com

O sytuacji w Zamościu, Biłgoraju, Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim pisaliśmy wczoraj TUTAJ.

Na otwarcie przedszkola i żłobka we wskazanym przez rząd terminie zdecydowały się władze Józefowa. Zainteresowanie oddaniem dzieci pod opiekę było jednak niewielkie. W pierwszym dniu przyprowadzono trójkę maluchów do przedszkola, a pięcioro dzieci zostało na dzień w żłobku "Kajtek". Nie było natomiast w ogóle chętnych do udziału w zajęciach prowadzonych przez przedszkole przy Szkole Podstawowej w Majdanie Nepryskim.

Rodzice, którzy jeszcze nie zdecydowali się na posłanie do tych placówek swoich pociech mogą to zrobić w dowolnym momencie. Pierwszeństwo mają rodziny, korzystające z zasiłków opiekuńczych, a wszyscy rodzice przed podjęciem decyzji powinni się skontaktować dyrektorami przedszkola lub żłobka.

Na otwarcie swoich placówek szykował się również Krasnobród. Zainteresowanie nie było małe. Deklaracje posłania dzieci złożyło 18 osób, jednak sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała te plany.

– W ostatnich dniach mieliśmy dwa potwierdzone przypadki zakażeń wśród personelu obydwu domów pomocy społecznej w Krasnobrodzie i Majdanie Wielkim. Rodziny są na kwarantannie, badaniom zostały poddane także kolejne osoby ze środowiska DPS, ale nie można wykluczyć, że miały one kontakt także z dziećmi, które mogłyby trafić do ponownie otwartych placówek. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i na takie ryzyko nie można sobie pozwolić - wyjaśnił w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową burmistrz Krasnobrodu Kazimierz Misztal.

Gmina postanowiła więc póki co przedszkola nie otwierać, czekając na rozwój sytuacji.

Decyzji o otwarciu przedszkoli nie podjęto w Tyszowcach. Władze gminy uznały, że jest na to zbyt wcześnie. Placówki pozostaną zamknięte na pewno do 24 maja. Taki sam termin minister edukacji narodowej wyznaczył dla szkół. Nie wiadomo, czy kolejny raz go nie przedłuży.

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama