Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 14:42
Reklama

Zamość: Dzieci wracają do przedszkoli. Tylko do czterech

Nie zostaną uruchomione wszystkie, ale tylko cztery z kilkunastu publicznych przedszkoli w Zamościu. Ich otwarcie miasto zaplanowało na poniedziałek, 11 maja. Dzisiaj (7 maja) do godz. 15 rodzice mają czas na wypełnienie formalności. A jak to wygląda w innych miastach powiatowych regionu?
Zamość: Dzieci wracają do przedszkoli. Tylko do czterech
Autor: Fot. pixabay.com

Z komunikatu, który w środę (6 maja) ukazał się na stronie internetowej Zamościa wynika, że opiekę zapewniać mają dzieciom cztery placówki: Przedszkole Miejskie nr 10 (na ul. Lwowska 17), w którym uruchomionych zostanie 5 oddziałów, nr 15  przy ul. Zamoyskiego 4a (3 oddziały), nr 8 na ul. Kamiennej 6 ( 3 oddziały) oraz nr 14 na ul. Olchowej 11 (4 oddziały).

"Placówki będą świadczyć wyłącznie usługi opiekuńcze. Rodzice pracujący, którzy będą chcieli skorzystać z tej formy pomocy, powinni do 07.05 do godz. 15:00 skontaktować się z wybranym przedszkolem i dopełnić formalnosci" – czytamy w komunikacie.

Samorząd zapewnił, że na stronach internetowych przedszkoli dyżurnych zostały opublikowane informacje dotyczące procedur bezpieczeństwa. Przedszkola mają świadczyć jedynie opiekę nad dziećmi. 

Inaczej sytuacja wygląda w Biłgoraju. Tam ponowne otwarcie przedszkoli i samorządowego żłobka również jest planowane na poniedziałek, ale czynne będą wszystkie publiczne placówki.

"Do końca bieżącego tygodnia dyrektorzy powiadomią rodziców o możliwości posyłania dzieci i zbiorą informacje na temat liczby dzieci, które wrócą 11 maja do żłobka, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach. Ten tydzień powinien pozwolić na odpowiednie przygotowanie oraz wdrożenie zaleceń sanitarnych w życie" – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy UM Biłgoraj.

W Tomaszowie Lubelskim już w środę (6 maja) uruchomione zostały Przedszkole Samorządowee nr 1 im. Jana Brzechwy, PS nr 2 im. Sportowo Artystyczna Akademia Uśmiechu  oraz PS nr 5 im. Krasnala Hałabały.

Na podobne rozwiązania póki co nie zdecydowano się w Hrubieszowie. Władze miasta, po konsultacjach z dyrektorami przedszkoli, zdecydowały, że placówki te pozostaną zamknięte do 15 maja, czyli na pewno jeszcze przez cały następny tydzień.

Natomiast od 11 od 20 maja będzie możliwość składania wniosków o zwrot odpisu z tytułu opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego i wyżywienie za marzec. Wzór wniosku zamieszczony jest na stronach internetowych przedszkoli.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama