Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 marca 2026 11:20
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama

Koronawirus w regionie. Jest decyzja biskupa Mariana Rojka

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski rekomendowała polskim biskupom udzielanie dyspensy wiernym, którzy z różnych względów nie powinni bądź obawialiby się uczestnictwa w mszach św. Do tych wytycznych zastosował się ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej bp Marian Rojek.
Koronawirus w regionie. Jest decyzja biskupa Mariana Rojka

Autor: Fot. Archiwum KT

Dziś wydany został oficjalny komunikat w tej sprawie. Tak jak sugerowała KEP, biskup Rojek udzielił wszystkim parafianom dyspensy od udziału w niedzielnych nabożeństwach. Kuria wydala również komunikat o odwołaniu zaplanowanych wcześniej wydarzeń.

"W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem, aby zadbać o bezpieczeństwo wiernych odwołane zostają następujące wydarzenia diecezjalne:

1. Odwołany zostaje III Diecezjalny Kongres Różańcowy w Tomaszowie Lubelskim (21 marca 2020).

2. Organizatorom Ekstremalnych Dróg Krzyżowych na terenie diecezji zaleca się odwołanie tych wydarzeń.

3. Prosimy, aby ograniczyć odwiedziny kurii diecezjalnej tylko do spraw bardzo pilnych. Od dnia 16 marca Kuria Diecezjalna w Zamościu będzie czynna w godzinach od 9.00 do 11.00 od poniedziałku do piątku.

4. Sąd Biskupi zawiesza swoją pracę na dwa tygodnie, czyli do dnia 29 marca 2020 r.

5. Sklep z artykułami religijnymi przy kurii czynny będzie w godz. od 9.00 do 11.00 od poniedziałku do piątku.

6. Odwołana zostaje Konferencja Księży Dziekanów - środa 18 marca 2020 r.

7. Zależnie od rozwoju sytuacji podjęta zostanie decyzja co do obchodów Niedzieli Palmowej - Światowego Dnia Młodzieży w Biłgoraju 5 kwietnia 2020 r."



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Czytelnik 15.03.2020 00:11
Powinni koscioly pozamykac ze wzgledu na starsze osoby, a biskup laski nie robi dlaczgo sam nakazal po oklejac konfesjonaly folia boi sie o ksiezy a o parafian nie

sz 15.03.2020 19:37
osoby starsze, tj.80+ mają się dobrze; to raczej ty uważaj i chodź po sklepach i marketach; a JE ks. Biskup podjął słuszną decyzję - nikt jak dotąd nie zaraził się w Kościele

wierny KK 14.03.2020 20:37
ale jakoś, tak dziwnie się składa, że większość chce być pochowana w asyście księdza; więc radzę nie najeżdżaj na Kościół

sad 14.03.2020 14:24
ten pan nie powinien sie wypowiadac,

wierny KK 14.03.2020 10:35
dziękuję JE ks. Biskupowi za podjęcie tej decyzji

Reklama
ReklamaBaner reklamowy firmy Replika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiwiTreść komentarza: Jesteś głupiData dodania komentarza: 6.03.2026, 22:11Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zaślepiona KOMUNA zaciekle atakuje atakuje zatankujcie za 5.19 TfuSSka obietnice 100 bajerów dla Lemingów i frajerów.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:16Źródło komentarza: Z czego rezygnują emeryci, żeby dociągnąć do pierwszego?Autor komentarza: RiotTreść komentarza: Różę Pamiętamy!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:12Źródło komentarza: IPN ostrzega przed "neokomunizmem" w Zamościu. Padły mocne słowa o "działaniu na rzecz Kremla"Autor komentarza: zapamietajTreść komentarza: Szanowni internauci do koryta to się pchaja i mocno trzymaja PSL owcyData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:52Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: TOLEKTreść komentarza: Polaku mały włącz myślenie myślenie nie boli każdy może pisać gdzie mu się podobaData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:43Źródło komentarza: Hetman Zamość rozbił bank, a kibice postawili na Padwę. Za nami pierwszy Bal Mistrzów Sportu Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Miejscowy,Treść komentarza: Wlasnie naPISales o sobie dziadu kalwaryjski . Jestes pachołkiem PiSlamu. Widocznie zrozumiałeś !Data dodania komentarza: 6.03.2026, 13:46Źródło komentarza: Zamość: Konferencja poświęcona Róży Luksemburg w 155. rocznicę jej urodzin [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama