Mundurowi dostali cynk, że mieszkaniec gminy Jarczów ma w domu niemały magazynek z nielegalnym towarem. Pojechali do niego we wtorek (11 lutego) wraz z funkcjonariuszami straży granicznej z Lubyczy Królewskiej i Urzędu Celno-Skarbowego w Zamościu.
Gospodarz otworzył im drzwi i nawet nie próbował kręcić. Od razu przyznał, że ma w domu papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wskazał miejsce, w którym towar przechowywał.
– Z jego wyjaśnień wynikało, że skupował papierosy od nieznanych osób, które przywoziły je do niego do domu. Po zgromadzeniu większej ilości, zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 85 tys. zł – informuje Agnieszka Leszek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
Mundurowi skonfiskowali prawie 5 tys. paczek. 49-latek odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego. Grozi mu wysoka grzywna i przepadek towaru.



![Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA] Morsy spod Młyna morsowali dla WOŚP [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-morsy-spod-mlyna-morsowali-dla-wosp-zdjecia-1768830220-47.jpg)
![128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA] 128. zatrzymanych w dwa dni. Policyjna akcja w woj. lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/19/sm-4x3-128-zatrzymanych-w-dwa-dni-policyjna-akcja-w-woj-lubelskim-zdjecia-1768819124-4.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze