Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 11:32
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Pies na narkotyki. Czworonóg i jego przewodnik najlepsi w województwie

Żaden inny służbowy pies w lubelskim garnizonie nie umie tak skutecznie wyszukiwać narkotyków jak Kodak, czworonożny "funkcjonariusz" z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Pies wspólnie ze swoim przewodnikiem mł. asp. Wojciechem Rugałą wygrał wojewódzki etap konkursu.
Zamość: Pies na narkotyki. Czworonóg i jego przewodnik najlepsi w województwie
Mł. asp. Wojciech Rugała z psem Kodak na zdjęciu z lewej.

Autor: Fot. KWP Lublin

Dwudniowe wojewódzkie eliminacje do XIX finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2019 zakończyły się w środę (26 czerwca) w Lublinie. Wzięli w nich udział policjanci z całej Lubelszczyzny wraz ze swoimi czworonożnymi "partnerami". Zawody były przeznaczone dla psów służbowych szkolonych w wyszukiwaniu zapachów materiałów wybuchowych i narkotyków. 

Psy musiały wykazać się posłuszeństwem i sprawnością prezentując się w chodzeniu bez smyczy przy nodze, zatrzymywaniu się podczas marszu oraz pokonywaniu specjalnego toru przeszkód. Tropiły też zapachy w pomieszczeniach, samochodach, bagażach i środkach komunikacji publicznej. Ich przewodnicy przed komisją sędziowską rozwiązywali zaś test wiedzy i udowadniali, że umieją udzielić pomocy przedmedycznej.

W kategorii wyszukania zapachów materiałów wybuchowych najlepszym przewodnikiem psa został st. asp. Maciej Barszczewski z psem JOGA z KMP w Lublinie. W kategorii wyszukania zapachów narkotyków wygrał zaś mł. asp. Wojciech Rugała z psem KODAK z KMP w Zamościu.

Obaj będą reprezentować nasze województwo w centralnym etapie IX Kynologicznych Mistrzostwach Policji, które odbędą się we wrześniu w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

CZYTAJ TAKŻE: JANUSZ PIWKO I ANETA BARANOWSKA - NASI DZIELNICOWI NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Komuna pierze mózgowinę Data dodania komentarza: 17.06.2026, 04:36 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia
Reklama
Reklama
Reklama