Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 01:28
Reklama

Dziupla z kontrabandą pod Dołhobyczowem. Papierosy wywęszył Iron

Potężną ilość papierosów z przemytu, wartych około 50 tys. zł znaleźli i skonfiskowali strażnicy graniczni z Dołhobyczowa podczas wspólnej akcji z funkcjonariuszami administracji skarbowej z Hrubieszowa. W odkryciu wszystkich schowków z kontrabandą pomagał mundurowym pies Iron, szkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych.
Dziupla z kontrabandą pod Dołhobyczowem. Papierosy wywęszył Iron
Autor: Fot. NOSG

Przeszukanie posesji w jednej z wiosek w gminie Dołhobyczów odbyło się we wtorek (9 kwietnia). Nielegalny towar był pochowany w różnych częściach domu, budynkach gospodarczych, a także samochodzie znajdującym się na podwórku.

Ustalono, że papierosy zostały najpierw przemycone z terytorium Ukrainy do Polski. Były składowane pod Dołhobyczowem, a później miały zostać wywiezione w głąb kraju i tam sprzedane z dużym zyskiem.

Nic z tego nie wyszło. Cała kontrabanda, dokładnie 70 tys. sztuk papierosów skonfiskowano.

– Właścicielem ujawnionego „trefnego towaru” okazał się być 22 – letni obywatel Ukrainy, który odpowie teraz za przewóz i przechowywanie nielegalnych towarów akcyzowych (art. 65 par. 1 i 3 kks). Dalsze postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Krajowej Administracji Skarbowej – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AntypisTreść komentarza: Co za debilizm miliony wydawać na 20 metrowy beton wał na wale przeznaczycie te pieniądze na skate park będzie więcej atrakcjiData dodania komentarza: 01.07.2022, 22:56Źródło komentarza: Wolica Śniatycka: To będzie ogromny pomnik! Czy zostanie atrakcją turystyczną?Autor komentarza: SzwagierTreść komentarza: No niestety. Miączyn nie do ruszenia hahahaData dodania komentarza: 01.07.2022, 20:14Źródło komentarza: Kto odchodzi? Kto przychodzi? Zmiany w parafiach w regionie [LISTA]Autor komentarza: Mieszkaniec gminyTreść komentarza: Jestem bardzo Ciekaw kto stał za powstrzymaniem zamknięcia szkoły. Rodzice dzieci uczących się w łączonych klasach czy bardziej pracownicy szkoły. Nawiązując do informacji jakie zabrałem na ten temat najbardziej niezadowolony jest jeden Pan który miał w szkole 2 ( woźny, palacz) praca pod domem... Żyć nie umierać... Ale szkoda tych dzieci które były opóźnione poprzez łączone klasy. PozdrawiamData dodania komentarza: 01.07.2022, 19:22Źródło komentarza: W gminie Tarnawatka zostaje tylko jedna szkołaAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Artysta Łukasz kiedyś śpiewał na różny.ch scenach i dorobek ma bardzo bogaty, miło, że dotarł też do HrubieszowaData dodania komentarza: 01.07.2022, 17:03Źródło komentarza: Hrubieszów: Łukasz Zagrobelny zagra na powitanie wakacjiAutor komentarza: Waldek KusTreść komentarza: Teraz Złoci Jubilaci do godów Dębowych to już szybko zleci, Wszystkim zdrowia życzę.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:47Źródło komentarza: Gorajec/Dzielce: Złote pary na złotych godachAutor komentarza: Szkolny kabaretTreść komentarza: No właśnie. Dobry uczeń nauczy się bez korepetycji. Bo jest dobry.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 16:39Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieci
Reklama