Finał tego prestiżowego konkursu odbył się pod koniec marca w Warszawie. W etapie centralnym wzięło udział 257 uczniów z 166 szkół z całej Polski. Tytuły laureatów zdobyło 62 gimnazjalistów i 62 uczniów szkół podstawowych (tych pierwszych obowiązywały wyższe progi punktowe).
Tytuł laureata I stopnia w każdej z grup dostało 8 uczniów, II stopnia – 17, a IIII stopnia – 37 gimnazjalistów i 36 uczniów szkół podstawowych.
Piotr Łaba z Biłgoraja uzyskał tytuł laureata II stopnia. To zwalnia go z części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego i jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku. Młody matematyk będzie też poza rekrutacją przyjęty do wybranego liceum.
Na sukces ucznia zapracowali też nauczyciele matematyki Dorota Kutryn i Andrzej Zawiślak.

![Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/21/sm-4x3-maraton-biblijny-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1776759377-0.jpg)
![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze