Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 13:26
Reklama

Plantacje konopi w Łabuniach i Miączynie

Łącznie prawie pół kilograma suszu marihuany i blisko 30 krzaków konopi indyjskich zabezpieczyli ostatnio zamojscy policjanci. Narkotyki i uprawy należały do młodych mieszkańców gminy Miączyn oraz Łabunie.
Plantacje konopi w Łabuniach i Miączynie
Policjanci zlikwidowali plantacji konopi w Łabuniach i Miączynie
Autor: Fot. Policja

Policjanci przeszukali wczoraj (13 września) posesję 24-latka z gminy Miączyn. W domu  odnaleźli susz roślinny oraz akcesoria wykorzystywane do tworzenia gotowych narkotyków. Mundurowi sprawdzili również inne budynki znajdujące się na tej posesji. W jednym z nich znaleźli kilka reklamówek i pudełko, w których był susz konopi.

-Pracujący nad sprawą policjanci na nieużytkach rolnych odnaleźli również należącą do 24-latka plantację, z której pochodziły zabezpieczone narkotyki. Rosło tam około 20 sztuk konopi o różnej wysokości, największe dochodziły nawet do 2,5 m. Nielegalna plantacja została zlikwidowana, a rosnące tam krzaki konopi indyjskich procesowo zabezpieczone.- informuje asp. Dorota Krukowska-Bubiło z KMP w Zamościu.

Nielegalną plantację odnaleźli także policjanci w gminie Łabunie na łące porośniętej młodym drzewostanem wierzby.  Stróże prawa zabezpieczyli tam 10 krzaków konopi o wysokości od 150 do 240 cm. Właścicielem uprawy był 20-latek z gminy Łabunie.

-Tuż przed zatrzymaniem młodzieniec odrzucił gałązki konopi, jednak później potwierdził, że rośliny należą do niego i wskazał mundurowym miejsce ich odrzucenia. Wilgotny susz roślinny został zbadany i zabezpieczony. - mówi rzecznik zamojskiej policji.

 20-latkowi z gminy Łabunie dzisiaj zostały przedstawione zarzuty posiadania substancji odurzających i prowadzenia nielegalnej uprawy. Natomiast 24-latek z gminy Miączyn usłyszy je już wkrótce. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Elza 15.09.2018 12:28
Krew zalewa tylko tych, którzy właśnie nie mają wiedzy. To całe szczęście, że nasze "chore" prawo zakazuje uprawy, bo ja znam takich, którzy "zgłupieli" po marihuanie i dostali kuku na muniu. Nie potrzeba mi publikacji, dowodem są moi znajomi, którzy się leczą i żałują, że zmarnowali sobie życie.

Krystian 19.09.2018 17:48
Wyjątki nie potwierdzają reguły. Jakby jednak Pani Elza coś jednak poczytała to by się dowiedziała... że np. w krajach w których zalegalizowali dostęp do rekreacyjnej spożycie z każdym rokiem spada albo utrzymuje się na stałym poziomie a w żadnym wypadku nie WZRASTA. To, że rzekomo posiada Pani takich znajomych nie oznacza, że każdy kończy tak samo. 99% ludzi używających rekreacyjnie nie nadużywa ani nie popada w nałóg. Tak samo jak ten co sobie w piątek wypije piwo nie jest alkoholikem potrzebującym odwyku. Chodź alkoholików znaleźć można kilkadziesiąt krotnie więcej niż osób uzależnionych od marihuany. Na całym świecie 2.5mln osób rocznie umiera bezpośrenio poprzez spożywanie alkoholu! W przypadku marihuany, nie ma możliwości bezpośredniego przyjęcia dawki zagrażającej życiu!. Dać ludziom wolność i prawo wyboru. Tym bardziej, że diabeł nie taki straszny jak go opisują., a na liście zalet i wad znaleść można zdecydowanie więcej zalet... w szeczólności tych prozdrowotnych. To, że jest nielegalne pomaga tylko i wyłącznie mafii i politykom. Kto chce kupić i tak znajdzie źródło a w przypadku legalnego dostępu człowiek ma przynajmniej świadomość pochodzenia i bezpieczeństwa produktu. Niech Pani powie, 'całe szczęście, że jest nielegalna" ludziom i ich rodzinom, którym lekarze stawiali krzyżyk i tylko dzieki, pozyskanym w nielegalny sposób, z narażeniem utraty wolności olejom z konopii odzyskali zdrowie i zapomnieli o np. nieoperacyjnych glejakach mózgu. czy rodzicom dzieci mającym 200 ataków padaczki w ciągu dnia, uniemożliwiającym rozwój ich pociech i zwiastującym śmierć przed 10 rokiem życia.

Jurek 16.08.2020 08:17
Ci znajomi i tak by zgłupieli niezależnie od tego czy by palil marihuanę czy nie .To nie marihuana tylko ich genetyka i dzieciństwo jest przyczyną ich zachowania

Obywatel 14.09.2018 19:48
Krew człowieka zalewa jak czyta takie dyrdymały. Jak już się o czymś pisze to trzeba by chociaż w podstawowym stopniu zdobyć jakąś wiedzę na dany temat. Przeczytać kilka artykułów, publikacji. Bo czym są waszym zdaniem są "akcesoria do tworzenia gotowych narkotyków". Wy skończyliście chociaż podstawówkę? Jakby jeden z drugim pani od przyrody słuchał to by wiedział, że konopia to roślina. Jak każda roślina - rośnie. Ją się uprawia a nie tworzy! Ścięty, wyschnięty kwiatostan odmiany zawierającej w swoim składzie THC przez chore polskie prawo nazywa się narkotykiem. Żadne akcesoria poza ziemią, wodą i słońcem nie służą "do tworzenia" tego "narkotyku". Tak samo z "porcjami dilerskimi". Co to waszym zdaniem jest ta porcja. Artykuł, że przy małolacie znaleźli pół grama.... i wzmianka, że mogło posłużyć sporządzeniu 40 porcji dilerskich". Po*** prawo, policja ścigająca małolatów dla statystyk i jescze do tego "wolna prasa" co faszeruje leśne dziadki stosem bredni i nieuzasadnionych uprzedzeń. Pluje na was totalnie!

Ewa 17.09.2018 19:44
Zgadazam sie z calkowicie z panem Obywtel mam pan racje

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?Autor komentarza: czytelnikTreść komentarza: dobry uczeń potrzebuje korepetycji, żeby się rozwijać - w szkołach poziom niziutkiData dodania komentarza: 03.07.2022, 22:24Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: JaTreść komentarza: Małe sprostowanie - w SP3 egzamin zdawało 143 uczniówData dodania komentarza: 03.07.2022, 20:56Źródło komentarza: Zamość: Egzamin ósmoklasisty 2021. Która podstawówka najlepsza (WYNIKI)
Reklama
Reklama