Takie miejsca z huśtawkami, karuzelami i drabinkami powstały ostatnio w Peresołowicach, Honiatyczach i Hostynnem. Udało się je zorganizować, bo gmina wystarała się o dotacje z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Samorząd otrzymał na ten cel wsparcie w wysokości 86 tys. zł.
W tej chwili w całej gminie jest już 10 typu obiektów sfinansowanych dzięki źródłom zewnętrznym. Place zabaw są także w Gozdowie, Kotorowie, Malicach, Podhorcach, Sahryniu, Werbkowicach. Planowana jest budowa kolejnych.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze