Zamość: By był kontakt z pacjentem. Szpital wdraża alternatywną komunikację

  • 13.01.2018, 14:00
  • ak
Zamość: By był kontakt z pacjentem. Szpital wdraża alternatywną komunikację Fot. www.szpital.com.pl
Nie z każdym pacjentem można porozmawiać, bo nie zawsze stan jego zdrowia na to pozwala. Dlatego Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy Zamojskim Szpitalu Niepublicznym wdraża alternatywne formy komunikacji z chorymi, zwłaszcza tymi, którzy mają problemy z mówieniem.

Personel ma do dyspozycji m.in. specjalne karty tzw. piktogramy oraz podręczne tablice. Na drzwiach poszczególnych pomieszczeń, pojawiły się też kolorowe symbole, które mają pacjentom ułatwić orientację w topografii zakładu i bezpieczne przemieszczanie się między pokojami.

"Placówka zdecydowała się na takie rozwiązanie, by poprawić komunikację pomiędzy pacjentem z ograniczonym stopniem porozumiewania się, a najbliższym otoczeniem. Prace wdrożeniowe trwają już kilka miesięcy, cały proces wspiera Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Osobą bezpośrednio nadzorującą działania jest mgr Agnieszka Pilch" - czytamy w komunikacie.

Elementy komunikacji alternatywnej oraz wspomagającej to grupa metod, które ułatwiają porozumiewanie się z personelem, opiekunami i osobami bliskimi, pacjentom niemówiącym bądź mówiącym w bardzo ograniczonym stopniu. Wielu takich pacjentów objętych jest opieką ZOL w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe