Hrubieszów: Śmietniki z monitoringiem

  • 05.05.2022, 07:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Śmietniki z monitoringiem Dostęp do Inteligentnych śmietników będzie miał ten, kto będzie maiła właściwy kod kreskowy.
Władze miejskie Hrubieszowa przymierzają się do zakupu tzw. inteligentnych kontenerów na odpady. Zostaną one rozmieszczone na osiedlach i skupiskach domów wielorodzinnych w mieście. W dalszych planach inwestycyjnych jest budowa kompostowni. Umożliwi to produkcję nawozu z bioodpadów i jego sprzedaż. Jednocześnie pozwoli uniknąć kosztownej utylizacji bioodpadów, która obciąża finansowo system gospodarki odpadami w mieście.

Władze miejskie Hrubieszowa przygotowały projekt poprawy systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Pozwoli on obniżyć koszty działania tego systemu i jeszcze bardziej poprawić wskaźnik segregowania odpadów.

– W ciągu ostatnich dwóch lat poprawiliśmy ten wskaźnik ponad trzykrotnie. Pod koniec 2018 r. tylko 16 proc. odpadów komunalnych w mieście to były śmieci posegregowane. Obecnie wskaźnik ten wynosi około 50 proc. Tak więc jest to znacząca poprawa. Podjęte przez nas działania przyniosły wymierne efekty. Ale obecny wskaźnik nie jest docelowy, musimy go jeszcze bardziej zwiększyć. Jeżeli tego nie zrobimy, to wkrótce miastu mogą zagrażać wysokie kary za niski wskaźnik właściwego segregowania śmieci – podkreśla wiceburmistrz Hrubieszowa, Paweł Wojciechowski.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysik
Krzysik 17.05.2022, 06:40
Napęwno częściej trzeba je oprurzniac i dbać o ich czystość a nie monitorować więcej aktywności od slurzby porZadkowych i straży miejskiej
Ble ble
Ble ble 10.05.2022, 06:11
Parol o śmieciach pisze a tymczasem mija taśmie tematy . No cóż chyba ma zakaz bo reklam płatnych lub życzeń na święta od najwyższych władz z dawnego domu partii nie wykupią i zostanie im jedynie katolickie radio z Zamościa.
Instalator
Instalator 07.05.2022, 20:56
Bosze co za idiotyzm instalować kamerki w klapach i obserwatorów etatowych tego zamiast zwiększyć ilość śmierników. Wiem zainstalować w mundurach kamerki straży miejskiej on line. Zobaczymy po co ta służba potrzebna!!!!
Instalator  Klap  w  BTR
Instalator Klap w BTR 07.05.2022, 21:02
Jak sie okaże że ścieme walą to dofinansować Policję i kilka dodatkowych śmietniczek. A propos szkolili już się ci ze straży miejskiej na strzelnicy? Powinni ich wyposażyć w broń długa i przeszkolić w obecnych okolicznościach, no i standard bieg na 1km testy psychologiczne. Bo śmietniki może menel sprawdzać bez dodatkowego uposażenia.
Do  psychiatry  tych  pomysłodawców
Do psychiatry tych pomysłodawców 07.05.2022, 20:43
Masakra przy cmentarzu miasto nie ma śmietników Bo dopłaca za odpady cmentarne a tu taka przewrotność. Monitoring w klapach. Ciekawe kto obejmie etat monitora klap śmietnikowych???
sugestja  katolika
sugestja katolika 07.05.2022, 21:09
No i kwestia cmentarza. Dlaczego jest komunalny w rękach kościelnych i takie syfy wychodzą bo miasto likwiduje śmietniki bo np za dużo tam zniczy? Komunalny to komunalny a nie pod administracją kościoła. Bo nie wiem jak sie rozliczają prawosławni, jak Św Jehowy a jak cmentarz wojskowy gdzie są dalej groby z czerwoną gwiazdą . Wiem że kościół zaczyna likwidować intratne nagrobki w pobliżu kaplicy , bo chyba tym jak narazie wysłał wezwanie do opłaty po latach. Może referendum i przejęcie cmentarza pod zarząd miasta ?
sugestja katolika
sugestja katolika 07.05.2022, 21:15
W przeciwieństwie do całego kleru kiedyś miałem więcej wiary niż wy. Nawet sympatyzowałem z tymi co organizowali wyprawy krzyżowe. Ale Piątek 13 to zmienił
Do psychiatry tych pomysłodawców
Do psychiatry tych pomysłodawców 07.05.2022, 20:46
Policzcie ile śmietników ubyło w ostatnich 5 latach w okolicach rynków i cmentarzy!!!!!!!!!
Za
Za 05.05.2022, 21:43
Te śmietniki to lepsze od kamer monitoringu kto chce to będzie wiedział jaki z ciebie pan co zresz jak żyjesz na co cię stać .Wszystko że śmieci o tobie ,,,,,,
Za  a  nawet  przeciw