24-latek kupił majątek za ponad 3 mln zł

  • 21.09.2021, 05:13
  • par
24-latek kupił majątek za ponad 3 mln zł Tak wygladał budynek Zespołu Szkół Rolniczych w Turkowicach przed sprzedażą.
W dawnych budynkach Zespołu Szkół Rolniczych w Turkowicach trwają intensywne prace modernizacyjne. Do końca tego roku ma tam ruszyć ośrodek rehabilitacji po COVID-19. Jego właścicielem jest Jakub Tront, 24-latek z Zamościa. Kupił nieruchomość za ponad 3,2 mln zł.

Od 2012 r., po likwidacji Zespołu Szkół Rolniczych, hrubieszowskie starostwo próbowało sprzedać pozostałe po szkole budynki. Ogłoszono łącznie 14 przetargów. Początkowo cena wywoławcza sprzedaży nieruchomości w Turkowicach sięgała ponad 8 mln zł. Odstraszała potencjalnych oferentów. We wrześniu ubiegłego roku się udało.

Czytaj także: Dwie ulice w Zamościu jak nowe

 

Oferentów było dwóch

 – Przed przetargiem padały propozycje, by cenę wywoławczą obniżyć do nieco ponad 1,5 mln zł. Ale zarząd powiatu zdecydował, że spróbujemy zbyć nieruchomość za 3 mln zł 265 zł. Na przetarg zgłosiło się dwóch oferentów. 1 września ub. roku nieruchomość w Turkowicach udało się sprzedać za kwotę prawie 3 mln 299 plus VAT. Nabywca podwyższył cenę wywoławczą o ponad 30 tys. zł. Drugi oferent nie przebił jej. I budynki oraz działki zostały sprzedane panu Jakubowi Trontowi  poinformował nas Marek Kata, zastępca starosty hrubieszowskiego.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BIEDACTWA
BIEDACTWA 02.10.2021, 22:38
I EBANI LEKARZE BIEDNI SĄ. MIASTECZKO OTWIERAJĄ BO KASY NIE MAJĄ HAHAHHA
Walka o skórki  hahahah Ebana ośmiornica medyczna a  ośmiorni
Walka o skórki hahahah Ebana ośmiornica medyczna a ośmiorni 02.10.2021, 22:41
zEBY TO SZŁ W PARZE Z PROFESJONALIZMEM A TYP 20 LAT PRZED KAMERAMI CO NIE NAPRACOWAŁ SIE I SZKOŁY PANSTWOWEJ NIE WYPRACOWAŁ JUZ PROTESTUJE BO MAŁO MU. zWIĘKSZĄ SIE NABORY NA UCZELNIE MEDYCZNE, TO SKOŃCZY SIE DOMINACJA SYNALKÓW NIEDOUCZONYCH LEKARZY.
PYTANIE O NASTOLATKA  ZA KTÓRYM KTOŚ STOI  CIEPŁY
PYTANIE O NASTOLATKA ZA KTÓRYM KTOŚ STOI CIEPŁY 02.10.2021, 22:36
Pewnie sam na to zarobił . A co na to NIK i URZĄD SKARBOWY ?
Czytelnik
Czytelnik 24.09.2021, 15:19
Nie on kupił tylko tatuś ten co w smoligowie na wywijał
I co się zmieniło?
I co się zmieniło? 23.09.2021, 10:37
Najpierw kontrola majątku, ale jeśli to jest ten Tront to wstydu i honoru trzeba nie mieć!
Czytelnik
Czytelnik 23.09.2021, 17:28
Tak to jest syn Dr Tronta
Wydział  logiki
Wydział logiki 23.09.2021, 06:20
Pytanie skąd młody ma tyle kasy kieruję do urzedu skarbowego ,policji i czytelników ? Polska to dziwny kraj ,oszustów i dziwaków .Polski Ład i tak już lepiej nie będzie .
bolo.polok
bolo.polok 22.09.2021, 14:05
no i będzie dom starców.., ZOL jak znalazł ....
czytelnik kroniki
czytelnik kroniki 22.09.2021, 11:28
Skąd 23 letni człowiek ma tyle pieniędzy?????????????????????
Wkurza mnie nieuczciwość i krzywda ludzka
Wkurza mnie nieuczciwość i krzywda ludzka 23.09.2021, 22:29
Ktoś taką Polskę tworzył po 1989r
Jedni bogacili się niepotycznie inni nie żyli a egzystowali.
Ten chłoptaś pewnie od niemowlęcia ciężko pracował na tą kasę.
bolopolok
bolopolok 22.09.2021, 14:02
..od tatusia Dr. Tronta...
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 22.09.2021, 08:29
Słuchajcie miejscowi - nie mieliście dzieci do tej szkoły to teraz wy pójdziecie tutaj. Na zawsze. I nie szukajcie winy u władzy bo sami jesteście sobie winni
Lud z proqincji
Lud z proqincji 23.09.2021, 22:23
Pomyśl gdzie sens gdzie logika w tym co piszesz?Gdyby rodziny tam żyjące miały 3mln zł dochodu pewnie miały by dzieci i rodziny.I nie usprawiedliwiaj ludzi władzy za ich genialne decyzje.
Sławek z Londynu
Sławek z Londynu 21.09.2021, 20:35
Szkoda, że sprzedali przecież na stronie starostwa ( BIP ) można wyczytać, że przewodniczący Józef jeździł z kierowcą do Stolicy gdzie prowadził rozmowy z firmą Komagra. Może by wybudowali tam przetwórnię rzepaku. A tak sprzedane i na co pójdzie kasa ? Tak tylko pytam. Czemu nie ma zdjęcia zarządu z podpisania aktu. Pytam
Xyz
Xyz 21.09.2021, 18:18
Ręka rękę myje
lech
lech 21.09.2021, 15:48
A ja uważam, że służby powinne zainteresować się tymi osobami ze starostwa hrubieszowskiego, które doprowadziły świetnie prosperującą szkołę i gospodarstwo rolne do ruiny. Na zabytkowych budynkach rosły już drzewa ! I dobrze, że ktoś to kupił mając pomysł na ratunek tego pięknego miejsca i jego przyszłe funkcjonowanie !
Towidac
Towidac 21.09.2021, 13:20
Myślę ze us i sluzby powinne sie zainteresowac skąd pieniądze ma tak mlody czlowiek. .Kasa to nie wszystko .Widac ojcu nie doszacowali przekretow skoro siedzi i inwestuje zza krat.
szkot
szkot 21.09.2021, 12:12
czyli bedzie nastepna Droga Zycia
Kulczyk
Kulczyk 21.09.2021, 09:55
Słup??
ok
ok 21.09.2021, 10:03
tatuś
anmut
anmut 23.09.2021, 14:16
Tatuś dalej prowadzi ten ośrodek, tak?

Pozostałe