Gm. Mircze: Dom, którego nie ma na mapach

  • 27.07.2021, 06:18
  • Mariusz Parol
Gm. Mircze: Dom, którego nie ma na mapach Przez uchybienie geodetów na planach i mapach nie ma ani tego domu Romaszków, ani obory, stodoły i czterech garaży.
Przed laty geodeci wykonali geodezyjną inwentaryzację nieruchomości w Modryńcu w gm. Mircze. Na mapach i wyrysach nie ujęto gospodarstwa Romaszków. Od tamtej pory gospodarstwo to pomijano przy każdej kolejnej inwestycji. Wodociągu też nie będą mieli, chyba że na własny koszt doprowadzą przyłącze o długości 1,5 km.

Zbigniew Romaszko ma 69 lat. Razem z żoną i 23-letnim synem mieszkają na obrzeżach Modryńca Zachodniego. Mają parterowy murowany dom, stodołę, oborę i 4 garaże. Ale żadnego z tych budynków nie ma na mapach geodezyjnych. 

Kiedy w 1994 r. samorząd zabrał się za telefonizację gminy, zlecono wykonanie podkładów geodezyjnych. Pominięto na nich kilka gospodarstw położonych na obrzeżach wioski (obecnie nikt tam nie mieszka), w tym gospodarstwo Romaszków. Kiedy Zbigniew Romaszko dowiedział się, że jego gospodarstwa nie ma też w planach podłączenia wody i gazu, natychmiast udał się do ówczesnego wójta gminy Edwarda Załogi. Wójt nie potrafił udzielić mu żadnej konkretnej odpowiedzi. Zaproponował mu, żeby na własny koszt wykonał podkłady geodezyjne.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ziem
ziem 28.07.2021, 05:48
Wystarczy poczytać komentarze internautów, na jakie problemy trafili po pomiarach sąsiednich działek przez geodetów,jak się oznacza granice
działek na geoportalu.
XYZ
XYZ 28.07.2021, 13:35
Geoportal jest tylko poglądowy, nie należy zwłaszcza miar wynosić z tego bo zazwyczaj są błedne.
Agnieszka
Agnieszka 27.07.2021, 17:25
Zawsze są plusy i minusy. Nie będzie musiał za wodę płacić;)
Pytanie
Pytanie 27.07.2021, 11:00
Skoro nie ma budynków na mapach geodezyjnych, to ciekawe czy gmina nalicza podatek tylko rolny, czy też za budynki mieszkalne i garażowe?
Tylko u nas
Tylko u nas 27.07.2021, 08:41
Bezdomny dom.

Pozostałe