Zamość: Brawo Karol! Uczeń SP nr 7 nagrodzony w ogólnopolskim konkursie

  • 25.03.2021, 09:36
  • ak
Zamość: Brawo Karol! Uczeń SP nr 7 nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Fot. SP nr 7 Karol i jego nagrodzona praca.
Co wspólnego mają kredki, pędzel i wielkie pieniądze? Z pozoru niewiele, ale jednak... Karol Gajak, ósmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Zamościu udowodnił, że można to połączyć i otrzymać nagrodę.

Nastolatek wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie „Z kredką i pędzlem w świecie finansów” i zajął II miejsce.

Zanim nagrody zostały przyznane, ósmoklasiści wraz z nauczycielem wiedzy o społeczeństwie uczestniczyli w lekcji z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Te zajęcia online poprowadzili specjaliści z sektora bankowego. Młodzi ludzie brali też udział w Europejskim Quizie Finansowym i uczestniczyli w wirtualnej wycieczce przygotowanej przez Warszawski Instytut Bankowości. W trakcie tej wyprawy poznali historię, zadania i rolę kluczowych instytucji finansowych w Polsce. Przybliżyli sobie również zagadnienia z zakresu finansów, np. historię pieniądza, płatności bezgotówkowe, bankowość internetową i mobilną oraz bezpieczeństwo korzystania z usług finansowych.

Organizatorem konkursu „Z kredką i pędzlem w świecie finansów” była Fundacja Warszawski Instytut Bankowości w Warszawie, która od 5 lat prowadzi program “Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL”.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe