Hrubieszów: Nowy dyrektor w szpitalu? (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.03.2021, 07:18
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Nowy dyrektor w szpitalu? (TYLKO W GAZECIE)
W szczycie pandemii konflikt na linii dyrektor szpitala – starosta powiatu.

Dariusz Gałecki, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie, ma dość. Zamierza zrezygnować z zajmowanego stanowiska. Twierdzi, że nie widzi już możliwości dalszej współpracy ze starostą. Nam wyjaśnia co leży mu na wątrobie.

Konflikt pomiędzy starostą powiatu hrubieszowskiego Anetą Karpiuk a dyrektorem SPZOZ w Hrubieszowie Dariuszem Gałeckim trwa od grudnia ubiegłego roku.

Wtedy to do starostwa powiatowego dotarły anonimowe informacje o tym, jakoby w miejscowym szpitalu szczepionkę przeciwko COVID-19 podano poza kolejnością „osobom z kręgu lokalnych elit”. Na początku stycznia Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego powołał komisję i zlecił jej przeprowadzenie kontroli w szpitalu. W anonimowym zawiadomieniu zasugerowano, że szczepienia poza kolejnością umożliwił dyrektor SPZOZ.

Dyrektor Dariusz Gałecki nazywał te sugestie kłamstwami i pomówieniami. Nie udostępnił komisji list z nazwiskami zaszczepionych przeciwko COVID-19. Tłumaczył, że zawierają one dane medyczne i osobowe objęte prawną ochroną.

Czy dyrektor poda się do dymisji? Co na to starosta? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (134)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zen
Zen 22.04.2021, 11:20
Wiadomo że jak zmienia się cały zarząd w mieście w środku epidemi to konsekwencje najpierw bendą kadrowe a później jakość leczenia spada itd. Popatrzcie na tą Karpiuk, najpierw przy pomocy różowych z PSLu wywaliła swoją szefową a następnie ostro wzięła się za dyrektora,a o śmieciach w Strzyżowie nawet słyszeć nie chce. Najgorszym było to jak się wypowiadała na temat pani Symczuk i jej nowj roli jako dyrektora w cukrowni w werbkowicach. O dziwo cukrownia działa dobrze, czego powiedzieć niemożna o starostwie hrubieszowa i jej jednostkom.
RODO
RODO 05.04.2021, 09:26
To starosta nie wie co to jest ochrona danych osobowych RODO? Chce odpowiadać przed prokuraturą za wymuszanie na dyrektorze łamania prawa? Nadużywanie władzy też ma swoje konsekwencje karne w KK czy KPK
myślenie nie boli
myślenie nie boli 05.04.2021, 09:20
Jak niewiele trzeba mieć wiedzy aby pchać się po eksperyment medyczny ,dopuszczony warunkowo do testowania na ludziach. Katolicy pewnie nie wiedzą że ten produkt zwany błędnie szczepionką zawiera DNA abortowanych nie narodzonych dzieci.Szukajcie wiedzy u genetyków ,oni wiedzą czym grozi przyjmowanie tego nie zbadanego produktu GMO .Lekarze czy epidemiolodzy wiedzy na temat produktu genetycznego nie mają WCALE. Ten eksperyment na skalę światową będzie w przyszłości porównywany z eksperymentami niejakiego dr.Mengele...
lhr
lhr 31.03.2021, 20:43
Dyr. Gałeckiego zatrudniła M.Symczuk wraz z koleżanką Anną K.J., która póżniej zorganizowała grupę zdrajców połączonych z ZSL i p. Symczuk została odwołana na lepiej opłacane stanowisko! Teraz Annie nie podoba się już dawniejsza koleżanka Karpiuk i do walki z nią włączyła p. Gałeckiego ! Od tych matactw , krętactw normalnie pożygać się można! Babski styl! Za co oni biorą kasę
Jozik
Jozik 01.04.2021, 17:29
No dobra mimo wszystko , 20-stu kilku lekarzy strajkuje. to chyba wystarczający powód do wkroczenia prokuratury z urzędu, żeby mieszkańcom wyjaśnić sprawe w trybie pilnym ,a nie piaskownice sobie robią. Powagi urzędu troche, a nie walki o stołki i wpływy !!!!!!!!!!!!
APEL DO ZIOBRY<<<<<<<<<<<<
APEL DO ZIOBRY<<<<<<<<<<<< 31.03.2021, 20:33
Taki pie...pszony drenaż powiatu z kasy na szczeblu władz i nieuzasadnione pomówienia na osobe publiczną ma chyba swoją nazwe. we Włoszech by tyo Mafia nazwali że Prokuratura siedzi cicho
a ci sie wzajemnie oskarżają , chcąc doprowadzić do zamknięcia szpitala. Co robi prokuratura że nie wszczyna z urzędu postęowania.Pewnie z przyczyn covid siedzą w domu i olewają. Bo chyba uzasadnione by to było wyjaśnienie tego __ Panie Sasin , Panie Zawiślak jak kryzys to was nie ma i nacisku na prokurature nie ma Panie Ziobro. Lansować przy wydawaniu kasy ze środków publicznych to każdy sie może. Że o lewicy czy tam lewego skrzydła tęczowego lewicy nie wspomne bo pewnie nie wiedzą gdzie Hrubieszów.
Prosto
Prosto 31.03.2021, 20:40
I macie to z bani jak sie za to prokuratura weżmie z łaski swej i z urzędu. I po co tyle komentaży jak trzeba to było- ilu tam lekaży 27? Petycje wysłać w celu wyjaśnienia do prokuratury. Od tego są a nie jakieś cyrki i szopki polityczne robić. Jak Dyr winny to winny a jak Starostwo niezasadnie pomawia i miesza to pociągnąć do odpowiedzialności mieszaczy. Prosto Tylko dziwi mnie bezczynność prokuratury jak w obliczu zamknięcie szpitala. Bo to nie kradzież batonika ze sklepu !!!
Franek ze strzyżowa  co mu ebie wysypisko nielegalne
Franek ze strzyżowa co mu ebie wysypisko nielegalne 31.03.2021, 20:20
No fakt może go zastąpić była Pani Dyrektor. I to nie jest walka polityczna tylko Pan Dyrektor chce zachować Honor żeby nie być posądzanym o coś. Bo jak by miał Pan Starosta , który notabene wiele dobrego zrtobił np droge do 200h , to by sprawa trafiła na prokurature. A to ryje starostwo , nic niemogące komisje, co nie mają wglądu w dokumentacje medyczną biorą kase za dodatkowe posiedzenia, a jak sie pozbędą dyrektora > to> to przyjdzie za grubą kase, była pani dyr jako kontraktowa z odprawą w uj jak to już miało miejsce i szpital zatonie w długach- moje domysły i za myślenie nikt mnie nie wsadzi. Nasz były obecny mieszacz razem z innymi co przykleioli sie do starostwa i mają na tym intratne zyski, robią co mogą. Bo szpital to nie tylko etat Dyr , ale i sklepiki , kontrakty na wyżywienie i inne roboty. Co za tym idzie gruba kasa. I powiedzcie mi że uczciwie to wszystko w ramach przetargu jest robione jak jeden z radnych jak sie ciepło zrobiło to z mety znalazł etat dla siebie w bibliotece a czytał po nwm zawodówce pewnie tylko Finezyjne Figle II hahahahaha
Krzysiek
Krzysiek 30.03.2021, 08:58
Cz naprawdę pan dyrektor uwarza się za osobę niezastąpiona wszyscy ci co popierają dyrektora są umoczeni w łajnie i popierają takiego który im sprzyja następny dyrektor morze być lepszy i zaprowadzi wreszcie odpowiednią dystypline w szpitalu szpital nie jest placówką prywatna arzeby uprawiać politykę nacisku na starostwo pan dyrektor niewykonalne polecenia pani Starosty i powinien z tego tytułu ponieść konsekwencje ciekawe co za lekarze stoją za nim murem chyba się ujawnia a my pacjenci szpitala będziemy z bliska mieliorzliwosc ocenić poczynanie slurzby medycznej
Ogrodnik
Ogrodnik 30.03.2021, 23:05
Zaorać i bratki posadzić.
Ewa
Ewa 30.03.2021, 19:54
Czy Ty chodziłeś do szkoły? Istnieje coś takiego jak ortografia i interpunkcja.
Tomasz O.
Tomasz O. 30.03.2021, 16:50
analfabeto !!!
hrubieszów
hrubieszów 26.03.2021, 20:50
personel w szpitalu jest okradany!!! ukrócić PATOLOGIE !!!!
https://www.money.pl/gospodark…
Znieczulica
Znieczulica 27.03.2021, 06:19
Dyr Gałecki to niewolnicze wykorzystanie pracowników widzi i milczy. Taki dobry z niego gospodarz dla siebie i znajomych.
To jaja
To jaja 27.03.2021, 06:35
Minimalne wynagrodzenie 2800 brutto obowiązuje w całej Polsce , tylko nie w szpitalu w Hrubieszowie tu 2200 brutto, kiedy kontrola starosty tego kryminogennego procederu.
Zet
Zet 27.03.2021, 10:27
A ile zarabiaja ludzie w marketach? Sprawdź.
Na
Na 27.03.2021, 11:52
Pewno nie 2200 brutto na pełny etat.
W
W 27.03.2021, 09:38
Tym szpitalu nie ma księgowej, kadrowej które wykonywały by obowiązki zapewnienia minimum płacowego. no chyba ,że robią to celowo lub na zlecenie dyrekcji.
Jakieś
Jakieś 27.03.2021, 09:52
Związki zawodowe w szpitalu istnieją by bronić praw pracowniczych czy są całkowicie zblatowane z dyrekcja.
A
A 27.03.2021, 11:56
Gdzie jest rada nadzorcza szpitala, która jest od prawidłowości działań finansowych szpitala, też zblatowani.To się dzieje latami.Kto ich wybrał?
W całym kraju
W całym kraju 27.03.2021, 12:06
Staż pracy jest dodawany do minimum wynagrodzenia, a Hrubieszowskim szpitalu jest wliczany w minimum,to kryminogenna księgowość, bez kontroli tworzona patologia okradania pracowników.
Wszędzie
Wszędzie 27.03.2021, 13:33
Składki emerytalne naliczane są z całości wynagrodzenia w Hrubieszowskim szpitalu księgowa nalicz z 450 zł, a potem płacz że mała emerytura kogo winić, a tu jak na dłoni.
PO
PO 28.03.2021, 08:22
Tylu przekrętach ta księgowa jeszcze pracuje, to tylko u nas takie lody można kręcić za zgodą dyrektora.
Kiedy
Kiedy 30.03.2021, 09:00
Kontrola PIP organ udaje,że nie widzi przekrętów.
zatroskana
zatroskana 26.03.2021, 12:12
Najwięcej zakażeń na tle województwa jest w powiecie hrubieszowskim. Nieudolne władze to jedno, ale beztroska mieszkańców to drugie. Znam wielu coronosceptyków, którzy na medycynie znają się lepiej niż lekarze. Nie dociera, że nawet prawidłowe noszenie maseczki jest ważne. W mojej gminie nawet obsługa marketów bez maseczek albo z maseczką pod nosem.
tv "Piotrek"
tv "Piotrek" 26.03.2021, 11:07
Ciekaw dyskusja na forach. Uaktywniają się osoby, które swego czasu popierały "przewrót" w starostwie. Sięgnijcie do wcześniejszych wpisów. nadal dostępne w sieci. Jak tak można zmieniać poglądy? Raz za, a nawet przeciw. Bardzo łatwo takimi ludźmi manipulować. Próbują zrzucić odpowiedzialność na PiS, bo tak jest najłatwiej. Czekamy na działania panów, którzy przyczynili się do tego całego zamieszania.
honia
honia 26.03.2021, 08:46
Andrzej Barczuk nadaje się do kapusty i sałaty a nie do walki z covidem!
Kasę
Kasę 27.03.2021, 06:14
Starosty bierze i ani jednego pomysłu na papier nie przelał.
Krzysiek
Krzysiek 26.03.2021, 04:53
Jeżeli Pan dyrektor jest niewiny to niema się czego obawiać a jeżeli opaptal sobie ręce błotem to mosi ponieść odpowiedzialność karna jak każdy inny obywatel za przekroczenie swoich uprawnień i stanąć przed odpowiedzialnością za popełniony czyn ponieważ czyn ten popełnił świadomie
Ade
Ade 25.03.2021, 22:34
Rok temu gdy covid w powiecie hrubieszowskim notowany był na palcach jednej ręki, niedostępne były wszelkie środki zabezpieczenia medyków dyrektor Gałecki przewidując rozwój sytuacji apelował o każdą pomoc i "uzbrajał" szpital na gorsze czasy. Samorządy gminne każdy na ile mógł udzielał wsparcia - finansowego i rzeczowego. Dziesiątki kobiet angażowały się w szycie maseczek, fartuchów, indywidualne wpłaty na konto szpitala od wielu osób, przedsiębiorców... społeczeństwo wiedziało, że tak trzeba - wszystkie ręce na pokład - ufało że Kapitan prowadzi w dobrym kierunku. Dyrektor Gałecki modernizuje bazę, ściąga specjalistów. Dziś sytuacja pandemiczna rozwinęła się dramatycznie i problemem nie są już jakieś tam środki higieniczne, ale kadry i wydolność systemu i co się okazuje - organ prowadzący - MATKA szpitala nie umie stanąć na wysokości zadania. Jak nie wstyd przed własnym społeczeństwem... Patologia
Bez jaj
Bez jaj 26.03.2021, 06:18
Nie wierzę to wpis sponsorowany jak przekuć klęskę w zysk, zakłamanie.
Pirli-mirli
Pirli-mirli 26.03.2021, 07:47
Takie właśnie sponsorowane teksty to zamawiała w TZ pani starosta i to za pieniądze z budżetu. Poczytajcie interpelacje i zapytania radnych, to dowiecie się w jaki sposób i lekką ręką wydaje się nie swoje pieniądze aby poprawić sobie wizerunek.
LHR DNO
LHR DNO 22.04.2021, 11:29
Pamiętam to, wtedy zdałem sobie sprawę że TZ to dno i pozostałość postkomunistyczna i przestałem to kupować. To samo dzieje się na Lubiehrubie..ciagly atak tylko do jednej bramki. Ale nie dziwi mnie to wcale gdzie w mieście na płocie sądu okręgowego można wieszać sobie flagi i inne bryloczki z nazistowskimi znaczeniem.,a po mieście w czasie epidemi można było sobie postrajkować z lemparciątkami bez masek a potem za wszystko obwiniać pis.
df
df 25.03.2021, 23:14
to nie wiecie kto rzadzi?
Abcd
Abcd 25.03.2021, 18:10
ANA chyba pozbawi was dyrektor możliwości matactwa i krecenia wałków na ludziach tzn pacjentach. Hrubieszowska elita w szpitalu jak i na urzędach. Sasin przyjedzie i zrobi porządek. Takiego chamstwa i cwaniactwa nie ma nigdzie oprócz Hrubieszowa.
W
W 26.03.2021, 06:19
Sedno cała prawda.
kresowy
kresowy 25.03.2021, 15:28
Gdzie ma działać Covidowy Andrzej jak mu Kuropatwa ze Staszczukiem sesję odwołują?
ana
ana 25.03.2021, 14:42
Dyrektorze Gałecki nie odchodż i nie zostawiaj nas pracowników i pacjentów , bo kto ,,to,,udżwignie, Przyjdzie ze starostwa oszołom i rozwali to co poskładałeś i funkcjonuje. pracownik
Wyciek
Wyciek 26.03.2021, 06:13
Wazeliny dupowłaza.
pytam
pytam 25.03.2021, 13:34
Jakie jest stanowisko Zarządu powiatu w tej sprawie? Jakie stanowisko panów Miściora, Ożoga, Zająca? Popierali odsunięcie Starosty Symczuk. Uczestniczyli w tych zmianach. Wybrali nową Starostę. Nadal na stronach rady lub powiatu brakuje ich stanowiska do w/w konfliktu. Niech zabiorą głos, jako radni, a nie prywatne osoby na Fb.
Hrubieszowiak
Hrubieszowiak 25.03.2021, 22:36
Pochowali się i udają wariatów, że się pomylili, żenada
Dziewica lelija
Dziewica lelija 25.03.2021, 23:35
Nieskazitelny radny Ożóg zamieścił na Lubiehrubie swoje oświadczenie, w którym twierdzi, że to radni wybrali panią starostę Karpiuk, zapominając przy tym, że gdyby nie poparł zdrajców i nie podniósł ręki w głosowaniu za nią, to starostą by nie została i nie byłoby tego całeģo cyrku .Pamięć u tego biedaczka'- nieudaczka działa bardzo wybiórczo, co złego, to nie on, tylko jacy inni?? A gdzie jest, jak to napisałeś, twoja etyka lub zwykła ludzka przyzwoitość, aby w końcu uderzyć się w piersi i przeprosić wyborców oraz innych radnych nie popierajcych tego zdradzieckiego przewrotu, który doprowadził do takiego stanu rzeczy, jaki mamy dziś?? Myślisz, że przez to wybielanie własnej osoby staniesz się dziewicą? Prześcieradło po mariażu z Zającem, Karpiukową, Katą i Radnymi z PSL zostało wywieszone 16.06.2020 r. Myślisz, że do kolejnych wyborów ludzie zspomną? Nie łudź się, będziemy o tym przypominać, żeby wiedzieli, na jaką szuję głosowali.
k
k 25.03.2021, 12:02
Czy to prawda że solidaryzujący się z Panem dyrektorem składają wypowiedzenia.
trzeci starosta
trzeci starosta 25.03.2021, 11:32
gdzie trzeci starosta od covida Andrzej B.? Co robi?
powołany swego czasu przez obecne władze powiatu by pilnował spraw związanych z pandemią. Berze starostową pensję i tyle? .
Powiat hrubieszowski ostatnio wymieniany jako obszar w najgorszej sytuacji w województwie. Dlaczego nie daje żadnych sprawozdań ze swojej pracy np. na sesjach. Skoro taka jest efektywność tego dodatkowego starosty to po co wydawać na niego publiczne pieniądze?
Najlepiej jeszcze do tego wygonić dyrektora szpitala, który jakoś ogarnia tą sytuację. Takie to są działania obecnych, a miało być tak pięknie
der
der 25.03.2021, 14:08
zawsze był z tyłu, nawet nie potrafili przekonac i obronić najlepsze gminy przed odejściem do Zamościa i Chełma, ale są z przodu w obietnicach i okrągłych gadkach, tak to jest jak lustrracja po łebkach
Panie  Gałecki
Panie Gałecki 25.03.2021, 09:33
Co się stało z nielegalną cichą listą rodzin pracowników szpitala, dane zbierały oddziałowe kierownicy działów zaginęła bez wieści, mam nadzieję,że teraz nikt nielegalnie nie wykorzysta tych danych wrażliwych do kryminalnych procederów, np kredytów.To jest afera pod przykrywką, naszej naiwności dostania szczepionki.

Pozostałe