Hrebenne: Celnicy udaremnili przemyt leków i papierosów

  • 14.11.2019, 10:35
  • ak
Hrebenne: Celnicy udaremnili przemyt leków i papierosów Fot. Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
Sporo papierosów, ale też hurtowe ilości leków usiłowali ostatnio wwieźć do Polski obywatele Ukrainy i Estonii. Na próbie przemytu przyłapali ich funkcjonariusze celni z przejścia w Hrebennem.

Celnicy dokładnie przyjrzeli się osobowemu mercedesowi i znaleźli w nim skrytki, w których poupychano nielegalny towar. W przerobionej podłodze bagażnika, podłodze pod siedzeniami oraz przerobionym zbiorniku na paliwo ukrytych było ponad 1,1 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do próby przemytu przyznała się jedna z jadących autem Ukrainek.

Zarówno kontrabanda, jak i służące do przemytu auto zostały zatrzymane.  

W innym samochodzie przekraczającym granicę ukraińsko-polską celnicy z Hrebennem znaleźli ponad 600 sztuk różnego rodzaju farmaceutyków, m.in. 13 półlitrowych butelek z substancją leczniczą, a także ampułki i tabletki. Były leki nasercowe, wlewy witaminowe oraz sterydy. 

Medykamenty znalezionow bagażu dwóch obywateli Estonii podróżujących lancią. Mężczyźni przyznali, że leki należą do nich i wyjaśnili, że kupili je w aptece we Lwowie. Tłumaczyli, że nie mieli świadomości o ograniczeniach jakie obowiązują w przewozie medykamentów przez granicę.   

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe