Szczebrzeszyn: Piątka włamywaczy

  • 10.01.2017, 06:15
  • Leszek Wójtowicz
Szczebrzeszyn: Piątka włamywaczy
Kradli głównie akumulatory i paliwo, ale nie pogardzili też motocyklem marki WSK wartym 2,5 tys. zł. Mowa o pięciu młodych włamywaczach, którzy grasowali na terenie gmin Sułów, Radecznica, Szczebrzeszyn oraz Nielisz.

W grudniu ub. roku w Deszkowicach Pierwszych (gm. Sułów) skradziono 4 akumulatory z ciągników rolniczych. Straty oszacowano na 800 zł. Akumulatory padły również łupem podczas włamania dokonanego w Szczebrzeszynie. – Po wyrwaniu desek w ścianie budynku gospodarczego sprawcy weszli do środka, a następnie zabrali 8 sztuk takich przedmiotów, skradli również 10 litrów oleju napędowego – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Straty wyniosły 1000 zł. Pod koniec grudnia w miejscowości Czarnystok (gm. Radecznica) jednemu z gospodarzy skradziono 3 akumulatory o wartości 800 zł, a innemu mieszkańcowi tej samej wioski sprawcy zwinęli ze stodoły motocykl WSK o wartości 2,5 tys. zł.

Kolejne akumulatory padły łupem złodziejskiej szajki w Brodach Małych (gm. Szczebrzeszyn). Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy poprzecinali kłódki i w zaparkowanych tam samochodach ciężarowych i zabrali 10 sztuk akumulatorów. Straty oszacowano na 3 tys. zł.

Prowadzone przez policjantów ze Szczebrzeszyna postępowania i poczynione w ich toku ustalenia doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży i włamań. 

Więcej w e-wydaniu i papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe