Wybory samorządowe 2018: Pełne wyniki z gmin powiatu tomaszowskiego

  • 23.10.2018, 06:09
  • Robert Horbaczewski
Wybory samorządowe 2018: Pełne wyniki z gmin powiatu tomaszowskiego Mariusz Zając czy Andrzej Podgórski - zadecydują za dwa tygodnie wyborcy.
W Tomaszowie Lubelskim nadal będzie rządzić Wojciech Żukowski. Także w gminach Tomaszów Lubelski, Ulhówek, Rachanie, Bełżec, Susiec i Tarnawatka nie będzie żadnych zmian na szczycie władzy. To zwycięzcy niedzielnych wyborów. W pozostałych będzie dogrywka.

Najbardziej bezstresowo niedzielny wieczór przeżył Piotr Pasieczny, który gminą Tarnawatka rządzi nieprzerwanie od 2002 roku. Już przed wyborami zapewnił sobie praktycznie reelekcję. Był jedynym kandydatem na to stanowisko. Tak jak wszyscy radni z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina Tarnawatka. Ich też nie wybierano w Tarnawatce, bo nie mieli kontrkandydatów.

Wyborcy przy nazwisku Piotra Pasiecznego stawiali tylko krzyżyk przy rubryce "Tak" lub "Nie". Na "Tak" zagłosowało 79, 09 proc. wyborców (1082 osób). Na "Nie" krzyżyk postawiało 286 głosujących.

 – Pokornie podchodzę do tych spraw. Traktuję takie poparcie jako ogromne wyzwanie – komentuje wyniki wyborów Piotr Pasieczny.

 

Żukowski po raz trzeci

 – Mam ogromną satysfakcję. Wynik wyborów pokazuje, że warto pracować dla miasta  – skomentował Wojciech Żukowski (l. 54) z PiS, który rządzi Tomaszowem Lubelskim od 2010 roku i właśnie zapewnił sobie reelekcję.

Radość burmistrza Żukowskiego jest tym większa, że w 15-osobowej radzie, aż 13 radnych będzie z jego komitetu.

Do czasu oddawania tego numeru "Kroniki" do druku nie były znane oficjalne wyniki wyborów w mieście Tomaszów Lubelskim. Wciąż głosy przeliczały dwie komisje obwodowe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że na Wojciecha Żukowskiego zagłosowało ok. 63 proc. wyborców. Mariusz Cichocki (l. 44) wystawiony przez KWW Porozumienie Samorządowe zdobył ok. 18 proc głosów, poniżej 10 proc. zdobyli: Ryszard Sobczuk (l. 60) z Kukiz`15 i Leszek Galant (l. 56) z KW Akcja Wyborcza Ziemi Tomaszowskiej. 

 

Już wygrali

Z oficjalnych wyników podanych przez PKW wynika, że kolejną kadencję na stanowisku wójta Ulhówka zapewnił sobie 41-letni Łukasz Kłębek. Uzyskał 51,52 proc. głosów (1001). Jego kontrkandydata Mariusza Skorniewskiego (l. 45), emerytowanego funkcjonariusza straży granicznej z Zamościa, prezesa stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Ulhówek – Robim co Możem, poparło 846 wyborców (43,54 proc.) Trzeci z kandydatów Antoni Zyza (l. 54) z Łubcza wystawiony przez PiS zdobył raptem 96 głosów (4,94).

W Rachaniach drugą kadencję będzie rządził 54-letni Roman Miedziak popierany przez PiS. Zdobył 56,20 proc. głosów (1296 głosów). Jego kontrkandydat 62-letni Tadeusz Stanibuła z Józefówki, działacz PSL, były sekretarz Urzędu Gminy w Rachaniach zyskał poparcie 43,80 proc. wyborców (1010 głosów).

Pełne wyniki w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Robert Horbaczewski

Zdjęcia (1)

W Telatynie w drugiej turze spotkają się Dariusz Kozłowski i Elżbieta Stąsiek -Witkowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe