Wybory samorządowe 2018: Do walki o urząd wójta

  • 17.10.2018, 06:06
  • Mariusz Parol
Wybory samorządowe 2018: Do walki o urząd wójta Fot. Wikimedia Commons
W nadchodzących wyborach samorządowych o fotel wójta w siedmiu gminach powiatu hrubieszowskiego ubiega się łącznie 24 kandydatów.

 

W czterech gminach: Hrubieszów, Trzeszczany, Uchanie i Werbkowice rywalizacja będzie najsilniejsza. Tam do boju o głosy wyborców przystąpiło po czworo kandydatów. W gminie Dołhobyczów i Mircze o urząd wójta powalczy troje kandydatów. A w gminie Horodło obecny wójt stanie do walki z jednym kontrkandydatem.

W gminie Hrubieszów o fotel wójta powalczy czworo kandydatów. Dotychczasowy wójt tej gminy Jan Mołodecki odchodzi na emeryturę. W wyborach samorządowych będzie ubiegał się o mandat radnego powiatu hrubieszowskiego. Do wyścigu o urząd wójta po Janie Mołodeckim przystąpiło czworo kandydatów. Najmłodszym jest Marcin Furtak (lat 35) z Kułakowic Drugich. Kandyduje on z KWW "Kukiz 15". Iwona Magdziak (lat 37) z Hrubieszowa jest kandydatką popierana prze Prawo i Sprawiedliwość. Trzecim kandydatem jest Sławomir Usowski (lat 48) z Mienian. Strażnik miejski z Hrubieszowa jest kandydatem KWW "Gmina Hrubieszów dla ludzi". Czwartym kandydatem w wyborach wójta gm. Hrubieszójest obecny burmistrz tego miasta Tomasz Zając (lat 47). W przeszłości był sekretarzem gminy Hrubieszów. Obecnie będzie ubiegał się o fotel wójta tej gminy z KWW Porozumienie i Rozwój 2018.

Były wójt zmierzy się z obecnym   

Wyborcy w gminie Dołhobyczów będą mogli wybrać wójta spośród trojga kandydatów. O ponowny wybór stara się obecny gospodarz gminy. Wójt Grzegorz Drewnik ma 39 lat, mieszka w Chłopiatynie. W wyborach jest kandydatem ludowców. Po kilkuletniej przerwie w sprawowaniu urzędu wójta gminy Dołhobyczów ponownie ubiega się o wybór Stanisław Barchacki (lat 56) z Dołhobyczowa. Tym razem wystartuje on z KWW Przygraniczny Samorząd Dołhobyczowski. Do boju o fotel wójta przystąpiła takżeMaja Szyper (lat 48)  obecnie sołtys Żabcza. Jest kandydatką popieraną przez PiS.

Więcej o hrubieszowskich kandydatach na szefów samorządów przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe