Zamość: Mniej dla prezydenta i starosty

  • 17.07.2018, 09:00
  • rr
Zamość: Mniej dla prezydenta i starosty
Od lipca zarobki wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zmalały. Prezydent Zamościa dostaje teraz o 570 zł, a starosta zamojski o 180 zł mniej.

W maju Rada Ministrów wydała rozporządzenie, zgodnie z którym zmniejszono wynagrodzenie zasadnicze osób pełniących funkcje zarządzające w jednostkach samorządu terytorialnego.

Pod koniec czerwca zmieniono wynagrodzenie starosty zamojskiego Henryka Mateja. Do końca pierwszego półrocza br. miesięczne wynagrodzenie starosty wynosiło 10800 złotych. Składały się na nie: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 6 000 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2 000 zł, dodatek za wysługę lat w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, dodatek specjalny w wysokości 20% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

22 czerwca radni podjęli uchwałę, zgodnie z którą pensja starosty Mateja od 1 lipca wynosi 10620 zł. Złożyły się na nią: wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 4 800 zł, dodatek funkcyjny w wysokości 2 100 zł, dodatek za wysługę lat w wysokości 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, dodatek specjalny w wysokości 40% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

rr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
antywadza
antywadza 17.07.2018, 19:29
Wielki szum o nic, obniżyli pare groszy.

Pozostałe