Biłgoraj: Drą koty o schronisko

  • 10.07.2018, 14:00
  • red.
Biłgoraj: Drą koty o schronisko Fot. pixabay.com
Władze Biłgoraja chcą wybudować schronisko dla bezdomnych kotów. Oburzeni pomysłem są mieszkańcy ulicy Motorowej. Nie chcą, by w okolicach ich działek powstał taki obiekt i protestują. "Istnieją bardziej odpowiednie miejsca" – twierdzą.

Władze miasta przyjęły program zapobiegania bezdomności zwierząt. Ponadto lokalny samorząd wspiera ich czipowanie. Działania te poprawiają sytuację w mieście, jednak nie rozwiązują problemu bezdomnych zwierząt do końca. Dlatego władze Biłgoraja podjęły decyzję o budowie kontenerowego schroniska dla kotów na obrzeżach miasta. Mieszkańcy tego terenu nie chcą jednak nawet myśleć o takim sąsiedztwie. Przypominają, że wcześniej władze chciały tam budować schronisko dla psów, wtedy również pomysł taki został oprotestowany.

Zdaniem właścicieli działek przy ulicy Motorowej zmiany związane z budową schroniska sprawią, że nie otrzymają pozwoleń na budowę, a ich prawa zostaną ograniczone. Obawiają się też, że schronisko dla kotów w niedługim czasie zostanie rozbudowane dla innych zwierząt, przez co wzrośnie jego uciążliwość i negatywny wpływ na sąsiedztwo. 

Więcej przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydania Kroniki Tygodnia

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe