Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 05:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Artykuły

Reklama
Tereszpol: Bezpieczna gmina – finał
Tereszpol: Bezpieczna gmina – finał
W Tereszpolu odbyła się pod koniec ub. roku gala podsumowująca projekt "Bezpieczna Gmina Tereszpol". Laureaci konkursów plastycznego i fotograficznego otrzymali nagrody. 10.01.2018 08:00
Tomaszów Lubelski: Monika Skinder mistrzynią Polski
Tomaszów Lubelski: Monika Skinder mistrzynią Polski
Monika Skinder, narciarka reprezentująca Mulks Grupa Oscar Tomaszów Lubelski jest mistrzynią Polski. Złoty medal w sprincie techniką klasyczną wywalczyła podczas zawodów, które odbyły się w Jakuszycach. 10.01.2018 08:00
Reklama
Gm. Radecznica: Kraina grajków i śpiewaków
Gm. Radecznica: Kraina grajków i śpiewaków
Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z unikatowego dziedzictwa naszego regionu. Na szczęście są ludzie, którzy to zmieniają. Niedawno ukazała się książka pt. "Przy onej dolinie. Zaburze, Radecznica, Roztocze Szczebrzeszyńskie". To niezwykła opowieść o muzyce tradycyjnej wykonywanej w tych okolicach, jej wykonawcach oraz miejscowych zwyczajach. 10.01.2018 07:06    3
Jak krzyże jechały do Porycka
Jak krzyże jechały do Porycka
Na cmentarzu w Porycku znajdowało się wysypisko śmieci, pasły się krowy, na dodatek rozpoczęto budowę młyna. Dzięki zaangażowaniu Stanisława Filipowicza budowa młyna została wstrzymana, uporządkowano cmentarz, na którym spoczęły szczątki pomordowanych Polaków. Z Zamościa przywieziono trzy duże metalowe krzyże. Jak dotarły na Ukrainę? 10.01.2018 06:00
Zamość: Będzie jasno, ale oszczędnie
Zamość: Będzie jasno, ale oszczędnie
Jakiś czas temu temat świecących się (lub nie) latarni w Zamościu był wyjątkowo drażliwy. Bo w wielu miejscach miasta panowały nocą... egipskie ciemności. Z powodu oszczędności. Nasi czytelnicy wielokrotnie prosili "Kronikę Tygodnia" o interwencję w tej sprawie. Od pewnego czasu to się zmieniło. 10.01.2018 06:00    3
Pijani sprawcami kolizji. Jeden dachował w rowie, drugi wjechał w płot
Pijani sprawcami kolizji. Jeden dachował w rowie, drugi wjechał w płot
Pijani kierowcy byli sprawcami dwóch kolizji, do których doszło w weekend na drogach powiatu zamojskiego. Policja apeluje o trzeźwość za kierownicą. 10.01.2018 05:37
Hrubieszów: Będą inwestować. Miasto ma budżet
Hrubieszów: Będą inwestować. Miasto ma budżet
Na ostatniej ubiegłorocznej sesji Rady Miasta uchwalono budżet Hrubieszowa na 2018 rok. Zakłada on 69,7 mln zł dochodów, przy wydatkach sięgających ponad 72,9 mln zł. Deficyt w wysokości 1,2 mln zł zostanie pokryty z emisji papierów wartościowych. 09.01.2018 16:09
Zamość: Wypadek na ul.Partyzantów. 60-latek trafił do szpitala
Zamość: Wypadek na ul.Partyzantów. 60-latek trafił do szpitala
60-letni mężczyzna został potrącony przez samochód, gdy przechodził przez przejście dla pieszych. Do wypadku doszło w poniedziałek (8 stycznia) na ul. Partyzantów w Zamościu. 09.01.2018 15:09
Wagonem w tragiczną przeszłość. Pamięć o Dzieciach Zamojszczyzny
Wagonem w tragiczną przeszłość. Pamięć o Dzieciach Zamojszczyzny
Fundacja Centrum Wysiedlonych na Zamojszczyźnie chce w niezwykły sposób upamiętnić gehennę Dzieci Zamojszczyzny. Niewykluczone, że w Zamościu stanie niebawem wagon towarowy używany przez Niemców podczas ostatniej wojny do transportu wysiedlanej ludności. Pomysł już trafił na podatny grunt. 09.01.2018 15:00    1    5
Dołhobyczów: Nietypowy towar przemycany na granicy (ZDJĘCIA)
Dołhobyczów: Nietypowy towar przemycany na granicy (ZDJĘCIA)
Nie papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej i nie alkohol z Ukrainy, ale inny, dość nietypowy towar usiłował do Polski przemycić przez przejście w Dołhobyczowie nasz 40-letni rodak. Lubelscy celnicy z taką kontrabandą jeszcze nie mieli do czynienia. 09.01.2018 14:00
Gotowi na rozbudowę drogi Frampol-Gorajec
Gotowi na rozbudowę drogi Frampol-Gorajec
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie ogłosiła przetarg na rozbudowę ponad 7-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem a Gorajcem w gm. Radecznica. 09.01.2018 13:00
Czego to ludzie nie ukradną... Połakomił się na Kubusia Puchatka
Czego to ludzie nie ukradną... Połakomił się na Kubusia Puchatka
W zeszłym tygodniu ktoś w Zamościu ukradł bombkę z choinki. W weekend w Tomaszowie Lubelskim złodziej wyniósł z kościoła skarbonkę-aniołka, a w poniedziałek w Krasnymstawie pewien pan przywłaszczył sobie pluszowego misia Kubusia Puchatka. 09.01.2018 12:45
"Operacja Hrubieszów" na Ukrainie
"Operacja Hrubieszów" na Ukrainie
Na Ukrainie jest realizowany film "Operacja Hrubieszów" o wspólnej akcji żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego i bojowników UPA. 09.01.2018 11:23    10
Tomaszowska drogówka w akcji. Posypały się mandaty za alkohol i prędkość
Tomaszowska drogówka w akcji. Posypały się mandaty za alkohol i prędkość
Grubo ponad setkę mandatów wystawili policjanci tomaszowskiej drogówki podczas dwóch przeprowadzonych ostatnio akcji. 09.01.2018 10:00    1
Zamość: Porządki czy "siekierezada" przy Rotundzie?
Zamość: Porządki czy "siekierezada" przy Rotundzie?
– W sąsiedztwie zamojskiej Rotundy ktoś wycina drzewa! Naliczyłem ich co najmniej kilkanaście. Czy to jest legalne? – pyta czytelnik, który zaalarmował nas w tej sprawie. 09.01.2018 09:18    2
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: w sedno Treść komentarza: TAAAAK. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:27 Źródło komentarza: Zamość: Modlili się za pomordowanych na Wołyniu Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Oo Zaczynaja juz grozić!wierchuszka ukraińska Kaczynski Duda PiS wpuscili ich tutaj setki tysięcyNIEDOBRZE! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:26 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Butu, nie !! Treść komentarza: Ani sąsiadów, ani sojuszników, ani towarów, ani żadnej współpracy , ani żadnej kawy po pracy z "sąsiadem" ,oto obraz Polski, pod "butem Kaczyńskiego!!!!! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: pucia Treść komentarza: Oddaj mi "łopateckę" bo ci zabiorę wiaderecko" ,oj gdzie ta dyplomacja, jak widać "nima", Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:21 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: FRANEk Treść komentarza: Bardzo dobrze Panie Prezydencie Nawrocki !!!popieram ja i zdecydowana większość Polaków dla których to Polska jest najwazniejszaZarówno Zełeński który odniósł się do Polaków i Polski obelzywie jak i inni tutaj wymienieni na tak wielkie odznaczenia polskie na pewno nie zasłuzyli! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:04 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Z Treść komentarza: Jak będą się z nim tak cackać, to raczej nie zdążą go posadzić zanim kogoś zabije. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie
Reklama
Reklama
Reklama