Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 03:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Artykuły

Reklama
Gm. Tomaszów Lubelski: W Podhorcach pobiegali dla niepodległej (ZDJĘCIA, WYNIKI)
Gm. Tomaszów Lubelski: W Podhorcach pobiegali dla niepodległej (ZDJĘCIA, WYNIKI)
Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego już pod koniec października uczcili 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W "Podhoreckiej mili niepodległości" wystartowało 62 dzieci i trójka dorosłych. 07.11.2019 05:36    2
Historia niejednego zdjęcia
Historia niejednego zdjęcia
To była wyjątkowo ciekawa wystawa. Jej pomysłodawca już zapowiada kolejną. 06.11.2019 16:15    1    3
Reklama
Kontrowersje w derbach
Kontrowersje w derbach
Cztery bramki, osiem żółtych kartek, wyrównanie w doliczonym czasie gry i Piotr Welcz wyrzucony na trybuny. Działo się w Biłgoraju, a Łada ostatecznie zremisowała z Kryształem Werbkowice 2:2 (1:1). 06.11.2019 15:03    1
Hrubieszów: Ruszył kurs samoobrony dla pań
Hrubieszów: Ruszył kurs samoobrony dla pań
We wtorek (5 listopada) odbyły się pierwsze zajęcia w ramach kursu samoobrony "Kobieta bezpieczna", który organizują wspólnie hrubieszowska policja i wojsko. 06.11.2019 13:36    1
Kupujesz w sieci? Rób to z głową. Bo można stracić pieniądze
Kupujesz w sieci? Rób to z głową. Bo można stracić pieniądze
Zakupy przez internet są niezwykle popularne. Niestety, wiążą się też z ryzykiem. Ostatnio przekonało się o tym dwoje mieszkańców Zamościa. Zamówili towar, zapłacili za niego, ale paczki do nich nie dotarły. 06.11.2019 12:30
Tomaszów Lubelski: Wypadek na ul. Łaszczowieckiej. Skoda wjechała w motocyklistę
Tomaszów Lubelski: Wypadek na ul. Łaszczowieckiej. Skoda wjechała w motocyklistę
Wyglądało to groźnie. Kierowca skręcał i wjechał wprost w motocyklistę. Poszkodowany 25-latek z gminy Rachanie trafił do szpitala. Na szczęście nie odniósł obrażeń, które zagrażałyby jego życiu. 06.11.2019 11:39    11    2
Ukrainiec chciał do Niemiec. Zawrócili go pod Dołhobyczowem
Ukrainiec chciał do Niemiec. Zawrócili go pod Dołhobyczowem
Nie miał dokumentów, które pozwalałyby mu na legalny pobyt w Polsce. Z Ukrainy przedostał się przez zieloną granicę. Nielegalnego migranta zatrzymali funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Dołhobyczowie. 06.11.2019 11:03
Tomaszów Lubelski: Kwesta podsumowana. Zebrali ponad 24 tys. zł
Tomaszów Lubelski: Kwesta podsumowana. Zebrali ponad 24 tys. zł
Dokładnie 166 wolontariuszy przez dwa dni (1-2 listopada) zbierało pieniądze podczas tegorocznej VIII Tomaszowskiej Kwesty „Odnawiamy żołnierskie groby i miejsca pamięci”. Społeczny Komitet Odnowy Miejsc Pamięci w Tomaszowie Lubelskim już policzył pieniądze. Zebrano dokładnie 24 tys. 368 zł 49 groszy. 06.11.2019 10:37    1    1
Wypadek w Biłgoraju. Kobieta potrąciła toyotą pieszego
Wypadek w Biłgoraju. Kobieta potrąciła toyotą pieszego
57-latek z Biłgoraja trafił do szpitala po tym, jak we wtorek (5 listopada) wieczorem został potrącony przez samochód na ul. Bohaterów Monte Cassino. 06.11.2019 09:00
Nie chciał płacić mandatu, proponował łapówkę, grozi mu więzienie
Nie chciał płacić mandatu, proponował łapówkę, grozi mu więzienie
Za próbę skorumpowania policjantów odpowie 59-letni Ukrainiec. Myślał, że jak da funkcjonariuszom łapówkę, uniknie mandatu. Mylił się, a proponując pieniądze wpakował się w kłopoty. 06.11.2019 08:30
Więcej, ale nie aż tyle
Więcej, ale nie aż tyle
Po podwyżkach za ogrzewanie, wodę i ścieki, podwyżkach podatków od transportu i nieruchomości dołożono jeszcze jedną. Za śmieci. Miesięcznie zapłacimy jednak nie 22 zł jak chciał prezydent, ale 16 zł od osoby w przypadku odpadów posegregowanych. Uchwała wejdzie w życie 1 stycznia 2020 roku. 06.11.2019 08:03    1
Biłgoraj: Nagany dla pracowników magistratu
Biłgoraj: Nagany dla pracowników magistratu
Urzędnicy miejscy w Biłgoraju nie złożyli w terminie wniosku o pokrycie z budżetu państwa różnicy pomiędzy cenami energii elektrycznej, które obowiązywały w ubiegłym i bieżącym roku. Miasto nie otrzyma przez to 280 tys. zł rekompensaty. Odpowiedzialni za to zaniedbanie pracownicy dostali nagany i kary pieniężne. 06.11.2019 07:00
Wodna katastrofa w Tyszowcach
Wodna katastrofa w Tyszowcach
W ciągu miesiąca w Tyszowcach było 8 awarii sieci wodociągowej. Za każdym razem zamykano część wodociągu, bo pojawiały się problemy z jakością wody. Ostatnio znowu okazało się, że woda nie nadaje się do spożycia. Po tygodniu dopuszczono ją do spożycia warunkowo tj. po przegotowaniu. Czy mieszkańcy miasteczka mogą już odetchnąć z ulgą? 06.11.2019 07:00    7
Derbowy remis jak porażka
Derbowy remis jak porażka
Mocno rozczarowani byli kibice, którzy ostrzyli sobie zęby na derbowy pojedynek Hetmana Zamość z Chełmianką Chełm. Zespół Jacka Ziarkowskiego tylko zremisował bezbramkowo z niżej notowanym rywalem, a długimi minutami od oglądania gry miejscowych bolały oczy. 06.11.2019 06:00
Noce i Dnie na Zamojszczyźnie
Noce i Dnie na Zamojszczyźnie
Pisarka Maria Dąbrowska odwiedziła Zamojszczyznę w 1925 i 1937 roku 06.11.2019 06:00    14
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JAN Treść komentarza: Takich mankamentów w Zamościu jest ogrom np. przejście na ul Ogrodowa wejście za rogu budynku prosto na przejście to tylko jeden przykład a jest ich mnóstwo za taki stan rzeczy odpowiedzialność ponoszą władze miasta planiści i inne służby którzy co dzień widzą a nie reagują gdzie są wybrani radni z miasta Data dodania komentarza: 21.06.2026, 15:56 Źródło komentarza: Zamość: Radni alarmują: „Znikające pasy” i przejście wymagające „zeza rozbieżnego” Autor komentarza: ZMC Treść komentarza: Nie wstyd tam zatwierdzać pro rosyjskie komentarze?! Data dodania komentarza: 21.06.2026, 14:22 Źródło komentarza: Strzały, śledztwo i zatrzymanie. Kulisy akcji służb po zabójstwie Rosjanina Autor komentarza: 2zł. Treść komentarza: na karcie TV Republika. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wrzucisz butelkę, a pieniądze pojawią się na karcie. Rewolucja w systemie kaucyjnym Autor komentarza: Obiekty Treść komentarza: Straż miejska i policja ma nielegalne parkowanie daleko w du... Żołnierze mogą parkować na poligonie i w ramach porannej rozgrzewki świński trucht na jednostkę. Łącznik koszary kamienna to miał remontować deweloper który ma stawiać bloki między stokrotka a gko, czy nie taka była mowa na sesji rady miasta?? Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:59 Źródło komentarza: Parkingowy impas na Koszarach. Czy Zamość stać na wielopoziomowy „model z Lublińca”? Autor komentarza: Z Treść komentarza: Przejścia w ogóle powinny być odsunięte od rond, bo usytuowanie ich tuż przy rondach skutecznie niweluje efekt poprawy płynności ruchu, jaki powinno dawać rondo. A na zjeździe w Sadową, żeby bezpiecznie zjechać, wcale nie trzeba mieć zeza rozbieżnego. Wystarczy zachować ostrożność. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 12:57 Źródło komentarza: Zamość: Radni alarmują: „Znikające pasy” i przejście wymagające „zeza rozbieżnego” Autor komentarza: Odwrotnie . Treść komentarza: Kałem zdradziecka ciemnoto jedziesz na odległość . Data dodania komentarza: 21.06.2026, 11:54 Źródło komentarza: Koniec tajemnicy lekarskich zarobków? Rząd sięga po PESEL
Reklama
Reklama
Reklama