Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 21:07
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Zamość

Reklama
W konkursie, organizowanym przez Miasto Zamość i Zakład Gospodarki Lokalowej, przewidziano atrakcyjne nagrody.
Zamość: Pochwal się balkonem, ogródkiem... Możesz wygrać nawet telewizor!
„Chcę, żeby było ładnie… ” – to tytuł konkursu na najładniejszy balkon, ogródek i podwórko, który ogłosiły Miasto Zamość i Zakład Gospodarki Lokalowej. Naprawdę jest o co walczyć. 10.08.2023 15:15
Dofinansowanie na opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu i  Planów Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dostał także Zamość, Goraj, Frampol i Tarnogród.
Lubelskie: Kasa na eko-plany. Załapały się też gminy z biłgorajskiego i Zamość
Marszałek województwa lubelskiego wręczył przedstawicielom 11 samorządów umowy o dofinansowanie projektów z Funduszy Europejskich dla Lubelskiego 2021-2027 na opracowanie planów adaptacji do zmian klimatu oraz zrównoważonej mobilności miejskiej. W tym gronie znalazł się Zamość, a także Goraj, Frampol i Tarnogród. 10.08.2023 08:29
Reklama
Młodzi rodzice z gminy Sitno otrzymali wyprawki w postaci bonu podarunkowego, listu gratulacyjnego oraz maskotki.
Biały miś dla bobasa mieszkającego w gminie Sitno i bon dla rodziców
Kolejnych dziesięcioro małych mieszkańców gminy Sitno otrzymało od przedstawicieli władz samorządowych gminy Sitno wyprawki. Maluszki najbardziej cieszyły się z maskotki. 10.08.2023 07:23
W dniach 11-13 sierpnia w Szczebrzeszynie odbędzie się IV Zlot Motocyklowy.
Szczebrzeszyn: Szykujcie się na zlot motocyklowy! To będzie największa taka impreza na Lubelszczyźnie
W dniach 11-13 sierpnia w Szczebrzeszynie odbędzie się IV Zlot Motocyklowy. Będzie parada, nie zabraknie koncertów oraz wielu innych atrakcji. Patronat nad wydarzeniem sprawować będzie Kronika Tygodnia. 09.08.2023 14:00
Klip zespołu Vocalizer nagrywany był między innymi w Zamościu.
"Rozśpiewane Werbkowice" - najnowszy klip zespołu wokalnego Vocalizer [VIDEO]
Na zamojskiej starówce i nad tutejszym zalewem, a także przed pomnikiem w Komarowie nagrano najnowszy klip młodziutkiego zespołu wokalnego „Vocalizer” z Werbkowic. To drugi teledysk nagrany w cyklu „Rozśpiewane Werbkowice”, realizowanego dzięki pieniądzom z projektu grantowego „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”, dofinansowanego z Funduszy Europejskich, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. 09.08.2023 10:02    2    1
To była trzynasta edycja Festiwalu Singera, który od 2011 r. organizowane jest przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. W tym roku Krasnobród znów stał się jednym z festiwalowych przystanków.
Festiwal Singera w Krasnobrodzie. "13" dała się we znaki
Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych i zmiany programu, publiczność dopisała, a artyści nie zawiedli. Mowa o Międzynarodowym Festiwalu „Śladami Singera”, który w dniach 25-26 lipca odbył się w Krasnobrodzie. 09.08.2023 09:20
Organizatorami 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są CKF „Stylowy”, Miasto Zamość i Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A.
Najlepsze i najnowsze filmy dokumentalne o tematyce historycznej. Pora na Zamojski Festiwal Filmowy
Filmy dokumentalne o tematyce historycznej, spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi, premiery i nowości TVP Historia oraz wiele innych atrakcji znalazło się w programie 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Wydarzenie odbędzie się w Zamościu w dniach 17-19 sierpnia. 09.08.2023 08:52
Baner, który ustawiono pod koniec lipca, przedstawia potrącone przez samochód dziecko na rowerze.
Mokre: Banery mają działać na piratów drogowych jak fotoradary
Niektórzy kierowcy wciąż łamią przepisy ruchu drogowego, pędząc w terenie zabudowanym jak do pożaru albo wyprzedzając na trzeciego. Dlatego dwa nowe banery ostrzegawcze pojawiły się przy drodze powiatowej w miejscowości Mokre (gm. Zamość). Na jednym widać, jak może zakończyć się szaleńcza jazda. 09.08.2023 08:44    2
Tak wyglądały pobocza przy drodze w Jarosławcu. Na nie skarżyli się mieszkańcy.
Czy zarządca drogi krajowej nr 74 zapomniał o Jarosławcu? Pytają mieszkańcy
To wstyd, żeby taki busz znajdował się przy wyremontowanej i prowadzącej do przejścia granicznego drodze! – denerwowali się mieszkańcy Jarosławca w gm. Sitno. Pobocza były tam tak zarośnięte, że w niektórych miejscach nic nie było widać. Zarządca drogi w końcu wziął się za koszenie. I zrobiło się… normalnie. 08.08.2023 07:20    7
Słuchawkę do aparatu pan Władysław zgubił na zamojskich podcieniach.
Zamość: Zgubiony aparat słuchowy znaleziony. Procesor mowy dalej poszukiwany
Pan Władysław ma 82 lata i mieszka na zamojskiej Starówce. Na co dzień nosi aparat słuchowy. Zgubił jednak jedną słuchawkę i – za naszym pośrednictwem – prosił uczciwego znalazcę o jej zwrot. Zguba na szczęście się znalazła. Na happy end cały czas czeka natomiast 43-letni zamościanin, który stracił procesor mowy. 07.08.2023 21:43
Policjanci zabezpieczą 67 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej.
Jutro rusza wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Ważna informacja dla kierowców
W dniach 8-11 sierpnia na terenie powiatu zamojskiego odbędzie się „67 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej”. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwali policjanci. 07.08.2023 15:35    7    1
Aktor Krzysztof Globisz ze statuetką "Człowiek Słowa", którą odebrał w Szczebrzeszynie podczas festiwalu Stolica Języka Polskiego.
Szczebrzeszyn: Stolica Języka Polskiego. Krzysztof Globisz "Człowiekiem Słowa"
Wybitny aktor Krzysztof Globisz został laureatem tegorocznej nagrody „Człowiek Słowa”, która przyznawana jest podczas Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. 07.08.2023 14:09    1
Rusztowanie w Łabuniach przewrócone przez porywisty wiatr.
Powiat zamojski: Burza zrywała dachy i łamała drzewa. Wiatr przewrócił rusztowanie
Błyskawice, ulewny deszcz oraz porywisty wiatr sprawiły, że w niedzielę (6 sierpnia) po południu w wielu miejscach na terenie powiatu zamojskiego było niebezpiecznie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. 07.08.2023 13:23    1
Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa wraz z posłem Tomaszem Zielińskim.
Zamość: Kolejne ulice do remontu. Które drogi będą naprawione?
Ponad 1,5 mln zł dofinansowania otrzymało miasto Zamość na remont dwóch kolejnych ulic. Chodzi o ul. Henryka Sienkiewicza i Promienną, na których pojawi się nowa nawierzchnia i częściowo nowe chodniki. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku. 07.08.2023 13:08    9
Cześniki-Kolonia. Z ogniem przez prawie 7 godzin walczyło 16 zastępów straży pożarnej.
600 tysięcy złotych poszło z dymem! Piorun trafił w magazyn w Cześnikach-Kolonii
Prawdopodobnie w wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru budynku magazynowego w Cześnikach-Kolonii (gm. Sitno). Z ogniem przez prawie 7 godzin walczyło 16 zastępów straży pożarnej. Wstępne straty wyceniono na około 600 tys. zł. 07.08.2023 10:57
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Drań niszczy nasze miasto. Nic się nie dzieje, scena nie była nawet ani razu rozłożona a on się chwali jakie to on inwestycje robi. Dokańcza tylko inwestycje zaczęte przed jego kadencją a osoby które nie mieszkają w tym mieście a tylko widzą jego osiągnięcia na znanym portalu widzą wielkie poczynania. Niestety mieszkańcy nie mają żadnej rozgrywki, miasto się sypie a on osiąga wykonanie budżetu gdzie wszelka promocja miasta ulega w gruzach. Ale rośnie nie turystyka i promocja miasta a jego pycha i brzuch. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 20:11 Źródło komentarza: "Czuje się pan jak Bóg Słońce". Burmistrz Szczebrzeszyna po raz drugi bez wotum zaufania Autor komentarza: donald trup, donald trump Treść komentarza: A czego można oczekiwać od Nawrockiego, "Pamiętajcie, że jestem jednym z was "!!!! ( cyt. do kiboli), dziwne ,że odebrał ten medal zaraz po powrocie z USA, czyżby Trump chciał zrobić przyjemność Putinowi ???? Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:51 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Żurek Treść komentarza: Mundurek będzie ale w paski . Data dodania komentarza: 23.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Obserwatorka Treść komentarza: Naprawdę nie umiesz samodzielnie myśleć? To jest problem systemowy. W 2009 dyrektor ze szpitala w Krośnie wprowadził w szpitalu dla personelu (również lekarzy) czytnik wejść i wyjść personelu. Lekarze ! tak się wściekli, że będą kontrolowani kiedy zaczynają i kiedy kończą pracę, że wszyscy napisali wypowiedzenia i postawili warunek, że albo czytnik zniknie, albo oni odchodzą. Dyrektor tej placówki się poddał i odszedł ze szpitala a nowy dyrektor usunął czytnik. Twój pis oczywiście popierał protest lekarzy. Teraz ty zarzucasz Tuskowi, że to wina jego rządów? To głupi jesteś Data dodania komentarza: 23.06.2026, 12:54 Źródło komentarza: Pacjenci mieli być przyjmowani poza kolejką. Sprawa będzie wyjaśniana „do spodu” Autor komentarza: Franz Kafka Treść komentarza: Bo wyraził żal za grzechy, skruchę, podniósł dwa palce i dał słowo harcerza, że więcej już po pijaku nie będzie jeździć. Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Dlaczego Kronika Tygodnia boi się opisać największą aferę POKOmuny mafijną ministerialno- szpitalną to pytanie prowokacyjne odwagi jeśli jesteście NEO czy PALEO dziennikarzami Data dodania komentarza: 23.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama