Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 17:40
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość

Reklama
Wypadek z udziałem motorowerzysty i kierującego osobówką wydarzył się 10 września, wczesnym popołudniem w miejscowości Bodaczów.
Bodaczów: Włączając się do ruchu, uderzył w motorowerzystę
72-letni kierowca seata włączając się do ruchu, uderzył w motorowerzystę, który w tym czasie omijał osobówkę. Kierujący jednośladem 70-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. 11.09.2024 14:52
Kierująca VW zignorowała znak STOP, doprowadzając w Hutkach do wypadku z udziałem trzech pojazdów.
Gm. Krasnobród: Karambol w Hutkach. 19-latka nie zatrzymała się przed stopem
19-latka kierując volkswagenem nie zatrzymała się przed znakiem STOP w miejscowości Hutki (gm. Krasnobród), wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu passata. Następnie siłą uderzenia passat przesunął się na przeciwległy pas ruchu i uderzył w opla. Troje kierujących trafiło do szpitala. Po badaniach okazało się, że najpoważniejszych obrażeń doznał kierowca opla – 47-latek z gm. Krasnobród. 11.09.2024 14:39    3
Reklama
Jeżeli dojdzie do ponownego upamiętnienia Róży Luksemburg w Zamościu, to wiadomo, że tablica nie wróci na swoje „stare” miejsce.
Zamość: Co z tablicą Róży Luksemburg, którą zdjęto na mocy ustawy dekomunizacyjnej?
Jest szansa, że tablica upamiętniająca Różę Luksemburg znowu będzie eksponowana w Zamościu. Jeśli jednak zawiśnie, to nie na podcieniach, skąd została zdemontowana sześć lat temu w ramach dekomunizacji, ale na ścianie kamienicy przy ul. Kościuszki, gdzie faktycznie przyszła na świat przyszła ekonomistka i działaczka społeczna. 11.09.2024 13:30    8
Trwają prace związane z budową windy w Krasnobrodzkim Domu Kultury.
Gmina Krasnobród: W Krasnobrodzkim Domu Kultury będzie winda
Trwają prace związane z budową windy w Krasnobrodzkim Domu Kultury. W związku z powyższym główne wejście do budynku KDK oraz do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasnobrodzie od ul. 3-go Maja jest zamknięte. 11.09.2024 12:16
Na zdjęciu jedno z pierwszych zgłoszeń do Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie poprzez aplikację eSzczebrzeszyn.
Mieszkańcom spodobała się aplikacja eSzczebrzeszyn. Zgłaszają usterki, akty wandalizmu, a burmistrz reaguje
Są już pierwsze zgłoszenia do Urzędu Miejskiego w Szczebrzeszynie poprzez aplikację eSzczebrzeszyn. Dotyczą m.in. spalonej żarówki na przejściu dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Wielączy Poduchownej, zwiędłych kwiatów na kapeluszu pomnikowego chrząszcza przy magistracie oraz wymalowanego białą farbą miłosnego wyznania na chodniku przy ul. Błonie. 11.09.2024 11:30    1
Alan Guziewicz ma na swoim koncie ponad 150 występów w Superlidze w barwach MMTS Kwidzyn.
PIŁKA RĘCZNA: Poprzeczka wisi wysoko. Sympatycy Padwy Zamość odliczają do inauguracji
Sympatycy Padwy Zamość odliczają godziny do ligowej inauguracji. W sobotę, 14 września o godz. 19 żółto-czerwoni w pierwszej kolejce Ligi Centralnej podejmą Gwardię Koszalin. 11.09.2024 10:35
Na zdjęciu Piotr Błażewicz pierwszy od lewej strony.
Zamość: Nowy szef pogotowia. Zastąpił Piotra Zająca
Piotr Błażewicz od 1 września pełni obowiązki dyrektora Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu. Zastąpił Piotra Zająca, który nadal pracuje w zamojskim pogotowiu. 11.09.2024 10:17    3
Przewodniczący zamojskiego Stowarzyszenia Janusz Bernach (na zdjęciu z ks. Antonim Moskalem) był w Domostawie i widział pracujących na miejscu reporterów.
Wołyniacy dostali odpowiedź od KRRiT: Stacja decyduje, co pokazuje
Dlaczego Telewizja Republika nie wyemitowała materiału z odsłonięcia pomnika w Domostawie? Ta sprawa nie dawała spokoju zamojskim Wołyniakom, którzy skierowali pytanie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W odpowiedzi dowiedzieli się, że TV Republika to stacja prywatna, która ma prawo do działania według własnych zasad. 10.09.2024 16:00    5    1
Turniej YosaiCup 2024 w Zamościu.
YosaiCup 2024: Zamość stolicą karate w Polsce. Zobacz zdjęcia z turnieju
Zamość po raz kolejny stał się mekką dla miłośników sztuk walki. 31 sierpnia w Galerii Twierdza odbyła się druga edycja YosaiCup 2024. Turniej, którego nazwa nawiązuje do japońskiego słowa oznaczającego twierdzę, przyciągnął około 100 zawodników z całej Polski. 10.09.2024 15:21
Ekspozycję pochodzącego z Zamościa Piotra Twardowskiego można oglądać do 6 października w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego. fot. Sebastian Oliwiak/Muzeum Zamojskie w Zamościu
Zamość: Nowa wystawa Piotra Twardowskiego w Galerii Rzeźby
„Przestrzeń” – to tytuł wystawy Piotra Twardowskiego, którą do 6 października oglądać można w Galerii Rzeźby prof. Mariana Koniecznego w Zamościu. 10.09.2024 14:30
W Żłobku Miejskim przy ul. Kamiennej w Zamościu przebywa obecnie 115 maluszków.
Zamość: Radni przyjęli uchwałę. Rodzice dużo drożej zapłacą za żłobek
Radni Zamościa przyjęli uchwałę o wzroście opłat za miejski żłobek. Od 1 października do końca roku za pobyt dziecka w placówce trzeba będzie zapłacić 645 zł, a od nowego roku – prawie 1,5 tys. zł, czyli tyle, ile może przekazać rząd w ramach programu „Aktywny Rodzic”, odciążając tym samym rodziców. Ci ostatni będą płacili za wyżywienie dziecka i za wydłużony pobyt maluszka w placówce. 10.09.2024 14:00    7    2
Koło Gospodyń Wiejskich z Michalowa zostało wyróżnione Medalem 550-lecia Województwa Lubelskiego. fot. Michał Lenart
Powiat zamojski na dożynkach wojewódzkich i KGW Michalów z medalem!
8 września w Radawcu Dużym k. Lublina odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Starostą dożynek był wójt gminy Łabunie Mariusz Kukiełka. Ale nie zabrakło innych naszych akcentów. 10.09.2024 13:00
Hetman Zamość dołączył do grona zespołów, które zagrają w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu.
PUCHAR POLSKI: Hetman Zamość w półfinale
Hetman Zamość dołączył do grona zespołów, które zagrają w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Wcześniej awans na ten poziom pucharowej rywalizacji wywalczyły Gryf Gmina Zamość i Łada 1945 Biłgoraj. O prawo do gry w finale Hetman będzie się mierzył z Ładą. Spotkanie odbędzie się 25 września (środa) o godz. 15.30. w Biłgoraju. 10.09.2024 12:18    1
Gdy urodzi nam się dziecko, nie musimy pukać do drzwi urzędu, żeby je zrejestrować. Zrobimy to cyfrowo.
Dziecko zarejestrujesz online. Imię wybierze mu urzędnik?
Gdy urodzi nam się dziecko, nie musimy pukać do drzwi urzędu, żeby je zrejestrować. Zrobimy to cyfrowo. Ale trzeba uważać, żeby imienia nie wybrał mu urzędnik. 10.09.2024 08:18
Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie 10 września.
Nowe wydanie "Kroniki Tygodnia" gotowe! Sprawdź, o czym piszemy
Najnowszy numer "Kroniki Tygodnia" kupicie już jutro, we wtorek 10 września. Szukajcie go w punktach sprzedaży. Na stronie www.eprasa.pl gazeta dostępna jest w wersji elektronicznej. O czym piszemy w tym wydaniu? 09.09.2024 16:00    1    2
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: w sedno Treść komentarza: TAAAAK. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:27 Źródło komentarza: Zamość: Modlili się za pomordowanych na Wołyniu Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Oo Zaczynaja juz grozić!wierchuszka ukraińska Kaczynski Duda PiS wpuscili ich tutaj setki tysięcyNIEDOBRZE! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:26 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Butu, nie !! Treść komentarza: Ani sąsiadów, ani sojuszników, ani towarów, ani żadnej współpracy , ani żadnej kawy po pracy z "sąsiadem" ,oto obraz Polski, pod "butem Kaczyńskiego!!!!! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: pucia Treść komentarza: Oddaj mi "łopateckę" bo ci zabiorę wiaderecko" ,oj gdzie ta dyplomacja, jak widać "nima", Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:21 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: FRANEk Treść komentarza: Bardzo dobrze Panie Prezydencie Nawrocki !!!popieram ja i zdecydowana większość Polaków dla których to Polska jest najwazniejszaZarówno Zełeński który odniósł się do Polaków i Polski obelzywie jak i inni tutaj wymienieni na tak wielkie odznaczenia polskie na pewno nie zasłuzyli! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:04 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Z Treść komentarza: Jak będą się z nim tak cackać, to raczej nie zdążą go posadzić zanim kogoś zabije. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie
Reklama
Reklama
Reklama