Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 20:30
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Wiadomości

Reklama
30-latek z Ukrainy został błyskawicznie deportowany z Polski i orzeczono wobec niego surowy zakaz wjazdu do Polski i państw Strefy Schengen przez co najmniej 5 lat.
Miał już wyroki sądowe
Recydywista drogowy z Ukrainy wydalony z Polski. Na podwójnym gazie kierował ciężarówką
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (NOSG) w Hrubieszowie właśnie sfinalizowali sprawę 30-letniego obywatela Ukrainy, który za nic miał polskie prawo i bezpieczeństwo innych użytkowników dróg oraz pieszych. Obcokrajowiec, mimo wcześniejszych wyroków sądowych, zakazujących mu kierowanie pojazdami mechanicznymi, ponownie wsiadł za kółko ciężarówki „na podwójnym gazie”. 13.05.2026 12:14    1
Tomaszów Lubelski zaprasza na Dni Promocji Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się 27 maja w godzinach od 9 do 12 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Tomasovia".
Tomaszów Lubelski zaprasza na Dni Promocji Zdrowia [PROGRAM]
Tomaszów Lubelski zaprasza na Dni Promocji Zdrowia. Wydarzenie odbędzie się 27 maja w godzinach od 9 do 12 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Tomasovia". 13.05.2026 12:00
Reklama
Sytuacja na Bliskim Wschodzie i ogólna niepewność związana z podróżami zagranicznymi sprawiają, że turyści szukają bliższych i bezpieczniejszych kierunków.
Wakacyjny zwrot Polaków. Polskie morze wygrywa lato 2026
To, co się dzieje na świecie, przekłada się na wakacyjne decyzje Polaków. Liczba rezerwacji turystycznych nad polskim morzem szybko rośnie. 13.05.2026 10:25
15 kwietnia, podczas testowego napełniania basenu wodą, na filarze pojawiły się pęknięcia, a na innych – zarysowania. Naprawa potrwa kilka miesięcy, w związku z czym otwarcie pływalni, wstępnie zaplanowane na 1 czerwca, zostanie odroczone.
Czy Biłgoraj doczeka się basenu po „incydencie technicznym”?
Biłgoraj: Pęknięty słup, otwarcie basenu odroczone. W czerwcu drzwi obiektu będą zamknięte
Podczas gdy mieszkańcy Biłgoraja odliczali dni do wielkiego otwarcia nowoczesnej pływalni, na placu budowy rozległ się huk pękającego betonu. Testowe napełnianie niecki wodą zamiast radosnego plusku przyniosło poważny problem konstrukcyjny. Choć urzędnicy uspokajają, że to nie katastrofa, drzwi obiektu w czerwcu pozostaną zamknięte. 13.05.2026 10:00
Zamojska Grupa Fotograficzna oraz Zamojski Dom Kultury zapraszają na otwarcie wystawy „Kadry pamięci – 30 lat Fotoklubu RP”.
„Kadry pamięci – 30 lat Fotoklubu RP”. Jubileusz polskiej fotografii w Zamościu
Zamojska Grupa Fotograficzna oraz Zamojski Dom Kultury zapraszają na otwarcie wystawy „Kadry pamięci – 30 lat Fotoklubu RP”. 13.05.2026 09:30
Pamiątkową tablicę poświęconą Kazimierze Wiśniewskiej i Stanisławowi Ciesielczukowi ufundowali: Społeczeństwo Sławęcina oraz Towarzystwo Regionalne Hrubieszowskie.
Hrubieszów: Oddali hołd poetom Kazimierze Wiśniewskiej i Stanisławowi Ciesielczukowi
Dwa pokolenia, dwie niezwykłe wrażliwości i jedna wspólna ziemia. 27 kwietnia Hrubieszów uroczyście uczcił pamięć Kazimiery Wiśniewskiej i Stanisława Ciesielczuka. To wydarzenie połączyło historię polskiej literatury z nadbużańskim folklorem. 13.05.2026 09:00
Archeolodzy i konserwatorzy zabytków mówią o jednym z najcenniejszych odkryć archeologicznych ostatnich lat na Zamojszczyźnie. Fot. LWKZ
Skarb trafi do Muzeum Zamojskiego
Sensacyjne odkrycie pod Śniatyczami. Bransolety z brązu pochodzą sprzed 2,5 tysiąca lat
W okolicach Śniatycz w gm. Komarów-Osada odnaleziono skarb 18 wykonanych z brązu ozdób kultury łużyckiej datowanych na okres od około 550 do 400 roku p.n.e. Informację o znalezisku 8 maja przekazał Lubelski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Skarb sprzed 2,5 tysiąca lat trafi do Muzeum Zamojskiego. 13.05.2026 08:38    1    1
Piątkowa uroczystość zgromadziła licznych gości, którzy po części oficjalnej wybrali się na przejażdżkę nowymi pojazdami. Fot. UM Zamość
14 nowych elektryków od kilku dni kursuje po ulicach Zamościa i okolicznych gmin
Czternaście nowych autobusów elektrycznych marki MAN Truck & Bus Polska oficjalnie zasiliło flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zamościu. Uroczyste przekazanie pojazdów odbyło się 8 maja na placu przed Pałacem Zamoyskich. Dzięki najnowszej dostawie Zamość dysponuje dziś największą w Polsce flotą miejskich autobusów elektrycznych tej marki. 13.05.2026 08:30
Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 12 maja 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia.
Przegląd wiadomości, 12 maja 2026. Zamość, Tomaszów Lubelski, Hrubieszów, Biłgoraj
Szukasz najnowszych informacji z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i okolic? Oto przegląd najciekawszych wiadomości, które opublikowaliśmy 12 maja 2026 na stronie internetowej Kroniki Tygodnia. Dzisiaj polecamy między innymi artykuł „Gm. Sułów: „Fundacja Pańska Łaska psy zabrała, a ze mnie zrobiła zwyrola”. Odsłaniamy kulisy sprawy”. 12.05.2026 21:00
Pan Artur i jego psy. Na 14 maja wyznaczono termin rozpoznania zażalenia złożonego przez Fundację Ochrony Zwierząt „Pańska Łaska”. Sąd albo je uwzględni, albo utrzyma w mocy postanowienie o umorzeniu dochodzenia w sprawie znęcania się nad psami przez pana Artura.
35-latek: Policja powinna psy odzyskać, a złodzieja ukarać
Gm. Sułów: „Fundacja Pańska Łaska psy zabrała, a ze mnie zrobiła zwyrola”. Odsłaniamy kulisy sprawy
Przedstawiciele Fundacji Ochrony Zwierząt „Pańska Łaska” zrobili nalot na posesję mieszkańca gm. Sułów, odbierając mu dwa dogi argentyńskie – Śnieżkę i Reyę. Podstawą interwencji miał być filmik przedstawiający właściciela znęcającego się nad psami. Do takiego zdarzenia faktycznie doszło, ale znacznie wcześniej, za co mężczyzna został zresztą skazany. Ale obrońcy zwierząt tego nie zweryfikowali i w asyście policjantów odebrali czworonogi. – To była zwykła kradzież! Policja powinna psy odzyskać, a złodzieja ukarać – denerwuje się 35-latek. Odsłaniamy kulisy tej sprawy. 12.05.2026 15:30    1
W Zamościu na ulicy Lipskiej doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z osobowym Renault. Do szpitala trafiły cztery osoby.
Zamość: Ambulans na sygnale zderzył się z osobówką. 4 osoby zabrano na badania [ZDJĘCIA]
W Zamościu na ulicy Lipskiej doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego z osobowym Renault. Do szpitala trafiły cztery osoby. 12.05.2026 15:25
Dzielnicowi z Suśca w poniedziałek 11 maja zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, który jechał przez Nowiny całą szerokością drogi. 57-latek „wydmuchał” ponad 4,5 promila alkoholu!
To nie był jego pierwszy raz
Gm. Susiec: Rowerzysta „wydmuchał” ponad 4,5 promila alkoholu! Cała droga była jego
Dzielnicowi z Suśca w poniedziałek 11 maja zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem, który jechał przez Nowiny całą szerokością drogi. 57-latek „wydmuchał” ponad 4,5 promila alkoholu! Nie była to jego pierwsza przejażdżka jednośladem w takim stanie. Mężczyzna posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami innymi niż mechaniczne. 12.05.2026 15:11    2
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża w Hrubieszowie.
Hrubieszów: „Staszic” najlepszy w ratowaniu życia i zdrowia
Krew (na szczęście sztuczna), pot i ogromne emocje towarzyszyły uczestnikom 32. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W niedzielę, 27 kwietnia, teren Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie zamienił się w poligon ratowniczy. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a zwycięzca mógł być tylko jeden – na okręgowe eliminacje do Lublina pojadą uczniowie z I LO im. ks. Stanisława Staszica. 12.05.2026 13:30
Cztery osoby trafiły do szpitala po dachowaniu Audi w Łubczu.
Wypadek
Nieprzytomny kierowca i troje pasażerów trafili do szpitala po dachowaniu Audi w Łubczu [ZDJĘCIA]
Tomaszowska policja ustala szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło 11 maja w miejscowości Łubcze. 55-letni kierujący Audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze i dachował. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący oraz troje pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. 12.05.2026 13:15
Kiedyś było tam życie. Teraz Worochta jest opustoszała, istnieje już tylko w pamięci ludzi, którzy Robią Co Mogą, żeby nikt nie zapomniał jak tragiczna historia wydarzyła się tam w 1944 roku.
Ulhówek: Udali się do Worochty. Posprzątali, zapalili znicze, zmówili „Wieczny odpoczynek”
Kilka godzin, dużo pracy. Ale znalazł się też czas na chwilę zadumy nad losem pomordowanych Polaków i nad historią w ogóle. Takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Gdyby nie ludzie z gminy Ulhówek i wolontariusze Stowarzyszenia Robim Co Możem, może już nikt by o tym nie pamiętał, a przecież o pamięć właśnie wołają ofiary. 12.05.2026 13:00
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Słuchajcie barany Czy wy nie widzicie że to reżim Tuska niszczy Polskę?Wypisujecie takie idiotyzmy że szok Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Szpital to nie biuro, ani fabryka gwoździ, a praca lekarza to nie jest taka zwykła praca, tylko rodzaj służby. Tak, tak, przecież to Służba Zdrowia. A tam, gdzie jest służba, 24-godzinne dyżury to normalna rzecz. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:35 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Emerytka . Treść komentarza: Taka jest prawda bo widze to na codzien w mojej rodzinie ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:38 Źródło komentarza: Debata w SP7 w Zamościu: czy szkoła bez telefonów jest możliwa? Autor komentarza: Miejscowy 48L. Treść komentarza: PiSuaru patologia reka ,reke myje nie dadza sie sprzedac . Jak takie dranstwo moze tyle zarabiać ! Wytłumaczenie bezszczelne patologi bo brakuje lekarzy ! Cała mafia oszustow w tych stronach pozostała i sie panoszą na wysokich stanowiskach . Wstyd i hanba ludzi bez ambicji na ścianie wschodniej skad pochodze i nie da sie na to patrzec ze narod ich tutaj jeszcze popiera . Zrobiono im pranie mozgu i zachowuja sie jak sekta . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:33 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Truteń patologi 8- letniej mafii jaka pastwiła sie oszustwami na niespotykana skale szukaja oszczerstw aby tylko wygrac wybory , gdyż brakuje im wypasionego koryta i powrotu oszustow z zagranicy . A czlowiek z tv . Zero to blazen propagandy pisowskiej jak Republika i w Polsce 24 pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Hipokryto hańby ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:06 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brak słów na obecne zarządzanie ...nic się nie da bo to bo tamto a kasa na stołki leci a co mają powiedzieć mieszkańcy którzy nie mają tu pracy??? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:35 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki
Reklama
Reklama
Reklama