Na matach i materacach swoje układy zaprezentowało około 110 dzieci trenujących na co dzień pod okiem prezesa klubu i instruktora – Ernesta Gduli.
– Zawody zawsze organizujemy tak, aby mógł w nich wystąpić każdy. Tym razem mieliśmy 3 kategorie dostosowane do możliwości uczestników. Najmłodsi wykonywali podstawowe elementy takie jak stanie na rękach, przewrót w przód i w tył, mostek i przerzut bokiem znany jako gwiazda. W drugiej kategorii wystąpiły dwójki, które miały jednakowy układ z dwiema piramidami i podstawowymi elementami. Ostatnia kategoria była najbardziej widowiskowa, bo zespoły dwu- i trzyosobowe wykonywały układy do muzyki. Tutaj oprócz podstawowych elementów musiały zawierać się cztery piramidy do wyboru. Im piramidki trudniejsze, tym więcej punktów można było zdobyć – wyjaśnił zasady współzawodnictwa Ernest Gdula.
W najmłodszej kategorii wyróżnienia otrzymali: Angelika Czuk, Blaka Poździk, Karolina Juszczak, Zuzanna Hawro, Magdalena Ślepecka i Anna Puczyk.
W drugiej kategorii zwyciężyła dwójka Karolina Tuz i Oliwia Wójtowicz przed Amelią Hawro i Julią Bajwoluk oraz Magdaleną Dąbską i Dominiką Sudą ex aequo z Oliwią Puzio i Leną Leńczuk.
W ostatniej rywalizacji pierwsze miejsce zajęły: Sandra Swaczyna, Julia Ulanowska Aleksandra Sołopa, drugie: Karolina Godula, Paulina Godula, Anna Oberda, a trzecie Wanesa Rycyk, Weronika Kudyk i Natalia Bełkot.
Po zakończeniu rywalizacji w sali gimnastycznej organizatorzy zaprosili widzów na piknik rodzinny. Najciekawszą jego konkurencją stanowił z pewnością układ akrobatyczny wykonywany przez rodziców wraz z dziećmi.
Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze