Próbę podjęto dzisiaj (piątek, 8 czerwca) przed południem. Do poloneza stanęło kilkaset par głównie młodych zamościan. To nie był pierwszy taki rekordowy taniec w Zamościu. Już w maju 2013 roku poloneza na Rynku Wielkim odtańczyło 209 par, m.in. Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna. Dzisiaj było ich 381.
Tymczasem ostatnio ustanowiony rekord Polski padł w styczniu tego roku w Cieszynie. Na tamtejszym rynku poloneza zatańczyło 516 par.
Zamość również ma na swoim koncie rekordowy taniec. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, 1 czerwca przed Ratuszem popularną belgijkę odtańczyło ponad 3 tys. osób!
Dzisiaj tańczył nie tylko Zamość. Do udziału w próbie ustanowienia rekordu Polski zgłoszonych zostało ponad 11 tysięcy uczestników ze 162 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie. Poloneza tańczyć mieli także młodzi ludzie z powiatów: tomaszowskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, lubartowskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego, włodawskiego, łęczyńskiego, lubelskiego, chełmskiego, bialskiego, lubartowskiego, krasnostawskiego i kraśnickiego.
Miasta, które się do ustanowienia rekordu zgłosiły to: Zamość, Lublin, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec, Chełm, Szczebrzeszyn, Hrubieszów, Biłgoraj, Puławy, Ryki.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze