Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 19:05
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Strażacy poszli w las. To były ćwiczenia (ZDJĘCIA)

W Leśnictwie Debry niedaleko Zwierzyńca odbyły się we wtorek (22 maja) międzypowiatowe strażackie ćwiczenia. Ich uczestnicy sprawdzali swoje przygotowanie do gaszenia poważnych leśnych pożarów.
Strażacy poszli w las. To były ćwiczenia (ZDJĘCIA)

Autor: Fot. KM PSP Zamość

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego oraz janowskiego. Głównym zadaniem, jakie przed nimi postawiono było ugaszenie pożaru lasu. Kolejny zainscenizowany epizod, w którym musieli się sprawdzić to wyciek nieznanej substancji z pojemników znalezionych w lesie. Strażacy zajmowali się też pojazdem przygniecionym przez drzewo i człowiekiem, któremu podczas pracy pilarka odcięła jedną z kończyn.

Strażackie działania wspierali policjanci, ratownicy medyczni i leśnicy.

Działaniom sztabu akcji przewodził Mirosław Michoński, zastępca komendanta miejskiego straży w Zamościu. Dowódcą akcji, czyli kierującym działaniem ratowniczym był st. bryg. Jacek Sobczyński, komendant miejski PSP w Zamościu. Zespół oceniający stanowili funkcjonariusze komendy wojewódzkiej oraz st. bryg. Szczepan Goławski, zastępcą lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rafal Treść komentarza: A już myślałem że burmistrz będzie robił lody Data dodania komentarza: 5.06.2026, 15:24 Źródło komentarza: Lody za czerwony pasek także w Szczebrzeszynie. Zapłaci burmistrz Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama