Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:12
Reklama

Wigimnastykowana ERKA

Ta dyscyplina sportu rzadko gości na naszych łamach, więc staramy się nadrobić zaległości. A mowa o gimnastyce sportowej, która na Zamojszczyźnie rozwija się prężnie dzięki klubowi sportowemu ERKA.
Wigimnastykowana ERKA
Autor: fot. Kasia Halicka

  Okazja do napisania o poczynaniach fanów tej dyscypliny sportu jest wyborna, ponieważ przed kilkoma dnia w hali Szkoły Podstawowej w Miączynie KS ERKA już po raz trzeci w tym sezonie zorganizował zawody akrobatyczne. O popularności gimnastyki sportowej w naszym regionie niech świadczy fakt, że zmagania zgromadziły około trzystu uczestników.

 – Nasz klub zajmuje się prowadzeniem zajęć ruchowych w Zamościu i Miączynie. Propagujemy sporty gimnastyczne w naszym regionie, na które dzieci chętnie przychodzą. Jest to coś nowego i zarazem ekscytującego dla naszych podopiecznych. Jesteśmy tu od półtora roku. Co sześć miesięcy organizujemy wewnętrzne zawody, aby pokazać, czego przez ten czas się nauczyliśmy i zainteresować tą dyscypliną jak najwięcej osób – wyjaśnia trener i instruktor ERKI Ernest Gdula. – Na tych zawodach po raz pierwszy dzieci występowały w kategorii dwójek i trójek akrobatyki sportowej. Oczywiście forma oraz ocena są uproszczone, a najważniejszy jest sam udział w zawodach. Najmłodsi zaprezentowali swoje umiejętności w układzie indywidualnym na ścieżce. Cieszymy się, że odwiedziło nas tak wiele osób i skorzystało z atrakcji, jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych.

W ERCE podkreślają, że sporty gimnastyczne bardzo wszechstronnie rozwijają dzieci, stanowiąc doskonałą podstawą każdego sportu.

Więcej przeczytasz w wydaniu papierowym i e-wydaniu.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: wpadkaTreść komentarza: A większość zaburzonych koniet stara się jeszcze prowokować zeby czuć sie ofiaramiData dodania komentarza: 08.08.2022, 19:58Źródło komentarza: „Będziesz s..ą”. Sms-y znanego księdza do młodej kobiety
Reklama
Reklama